Wywiady Aktualności

SIPMA. Szereg nowości, ciekawe perspektywy

Data publikacji:

Krajobraz krajowego przemysłu maszyn rolniczych w ostatnich latach mocno się zmienia. Bardzo dynamicznie rozwija się szereg nowych ośrodków produkcyjnych, co nie znaczy jednak, iż firmy legitymujące się znacznie dłuższą historią dobrowolnie oddają pola. Dowodzi tego przykład firmy SIPMA, która konsekwentnie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i odnawia ofertę produktową, o czym z Bartłomiejem Leśniakiem, dyrektorem sprzedaży i marketingu lubelskiej spółki rozmawia Grzegorz Antosik.

    Bartłomiej Leśniak, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy SIPMA.

    Bartłomiej Leśniak, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy SIPMA.

Marka SIPMA na rynku polskim najsilniejszą pozycję ma od wielu lat w zakresie pras zwijających. Jednak oferta asortymentowa Państwa firmy jest o wiele szersza…
Na dzisiaj pod marką SIPMA znajduje się asortyment historycznie związany z naszą firmą. Oczywiście jednym z podstawowych produktów w naszym portfolio są prasy zwijające i kostkujące. Jesteśmy jednym z niewielu producentów w Europie, który na tak szeroką skalę dystrybuuje tego typu prasy, na odpowiednim poziomie jakościowym. Jednym z korzeni SIPMY są też owijarki, a także pełna linia zielonkowa - kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki.

Do tego jesteśmy obecni w niszowym temacie związanym z żywieniem zwierząt - oferujemy zgniatacze do ziarna, bardzo popularne we Francji, Hiszpanii czy Skandynawii. To nie wszystko, bo stale rozwijamy produkcję wałów przegubowo-teleskopowych, zarówno na potrzeby własnej produkcji maszyn, jak i dla klientów indywidualnych, którzy mogą je nabyć w ramach naszej sieci dilerskiej, za pośrednictwem naszych placówek oraz nowego sklepu internetowego. Produkowane w Lublinie wały przegubowo-teleskopowe dostarczamy, także do kluczowych producentów maszyn rolniczych w Polsce i Europie. Poza tym mamy produkty robione na zamówienie - jesteśmy jedynym w kraju producentem prasy silosującej.

W ofercie mamy także linię nawozową - SIPMA jest jednym z kluczowych polskich producentów rozsiewaczy - w tym roku poczyniliśmy bardzo duże inwestycje rozwojowe w te maszyny, np. nowe rozsiewacze podwieszane RN Optima 1000/1000 Pro, z mapowaniem terenu i Isobusem - współpracujemy w tym zakresie z renomowaną firmą Topcon - bardzo dobrze wpisujące się w ramy rolnictwa 4.0. W przygotowaniu jest też rozsiewacz zaczepiany o ładowności 5-5,5t, głównie z przeznaczeniem do wapna. Mamy także linię rozrzutników od 6 do 12 t na jednej osi bądź tandemie, z homologacją europejską.

W gamie produktowej co roku pojawiają się nowe maszyny, np. prasa zmiennokomorowa PZ 2780 Supra czy rozsiewacz nawozów Optima. Jaki jest kierunek ewolucji asortymentu firmy SIPMA?
Wprowadzamy szereg nowości. Są to np. kosiarki KD3025 i KD2620 z własną listwą tnącą, o szerokości roboczej 3 i 2,6 m. Ciekawym produktem jest pokazana po raz pierwszy w Ułężu prasa zmiennokomorowa PZ 2780 Supra - jesienią br. pokażemy zaś całkowicie zmienioną prasę walcową PS 2520 Kronos, z nowym systemem podbieracza, siekacza czy ułożenia walców. Kolejną nowością będzie prasa stałokomorowa PS 2320 Fortis Pro, przewyższająca wydajnością obecne prasy Fortis. Nowe prasy PZ 2780 Supra, PS 2520 Kronos, PS 2320 Fortis Pro z serii 2000 to przykład inwestycji w nowe technologie, wydajność, ekonomię oraz ergonomię pracy, ale nie tylko. Przy ich konstrukcji współpracowaliśmy z renomowanym biurem projektowym w zakresie wyglądu oraz szeroko rozumianej wizualizacji, postawiliśmy na nowoczesny design.

W  tym roku zostanie też wypuszczony największy w naszej ofercie rozdrabniacz do bel RB 1850 Kruk, który będzie się charakteryzował m.in. modułową konstrukcją. Poza Polską oraz rynkami europejskimi, maszyny tego typu cieszą się bardzo dużym powodzeniem w Ameryce Południowej, gdzie mamy do czynienia ze zdecydowanie inną strukturą paszy.
W najbliższych latach na pewno będziemy chcieli rozwijać sprzedaż rozrzutników obornika, już z homologacją europejską, a także linię biznesową wałów. Celem jest także wprowadzanie nowych produktów w linii zielonkowej. Na sezon 2025 w ofercie powinna pojawić się testowana obecnie prasoowijarka, pracujemy też nad kosiarką czołową. Przyglądamy się także innym sposobom zbioru zielonki i w planie mamy kolejne nowości.

Proszę powiedzieć, które maszyny w bieżącym sezonie cieszą się największym wzięciem ze strony rolników?|
...

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.