Nowości

Siloking - eSilokamm z kabiną dla kierowcy

Data publikacji:

Podczas niedawnych targów EuroTier 2018 firma Siloking zaprezentowała gamę maszyn zasilanych elektrycznie. Wśród nich urządzenie eSilokamm z kabiną dla kierowcy, a także samojezdną maszynę XXL z trzyosiowym podwoziem - SelfLine, która jest teraz dostępna z wałkiem frezującym LongFibre.

Prezentując eSilokamm firma Siloking przedstawiła samojezdne urządzenie do pobierania i zadawania paszy posiadające w pełni elektryczny napęd i bezstopniową skrzynię biegów. Możliwe są dwa zakresy jazdy od 0 do 10 km/h i 0 do 20 km/h. Zgodnie ze specyfikacją fabryczną, nowa maszyna została zaprojektowana do pracy z baterią firmy Jungheinrich zapewniającą żywotność na poziomie 2 h na cykl ładowania. Warto przy tym dodać obniżone koszty konserwacji w porównaniu do technologii konwencjonalnej. Codzienne zadania obejmują wyłącznie ładowanie i uzupełnianie wody destylowanej.
Maszyna o szerokości zaledwie 2,1 m i wysokości 2,5 m porusza się prawie bezszelestnie przez wąskie budynki gospodarcze. Komfort i bezpieczeństwo zapewnia przy tym zamknięta kabina kierowcy z widocznością 360°. Za sterowanie maszyny odpowiada zintegrowany wielofunkcyjny podłokietnik i ergonomiczny dżojstik z intuicyjnym przyporządkowaniem klawiszy, dzięki któremu wszystkie działania robocze mogą być sterowane jedną ręką. Ponadto, łatwy w obsłudze wielofunkcyjny wyświetlacz w polu widzenia operatora pokazuje funkcje maszyny. eSilokamm jest dostępny w dwóch różnych wersjach o pojemności odpowiednio 3,6 i 4,6 m³. W przypadku SelfLine 4.0 System 1000+ 3225-25 Siloking prezentuje nowe modele z dwoma ślimakami mieszającymi i pojemnością zbiornika 25 lub 27 m³.
Samojezdne pojazdy XXL są wyposażone w podwozie z zawieszeniem pneumatycznym, które dzięki aktywnemu prowadzeniu przedniej i tylnej osi zapewniają promień skrętu 7,7 m (pojazd może poruszać się z prędkością 40 km/h). Sześciocylindrowy 7,7-litrowy silnik Volvo o mocy 286 KM jest wspomagany przez 4 wydajne hydrostaty Bosch Rexroth. Dzięki frezowi o wysokiej wydajności można pobrać duże ilości paszy z pryzm o wysokości do 5,5 m. Pasza jest transportowana przez szeroki kanał prosto do zbiornika mieszającego gwarantującego szybkie i perfekcyjne mieszanie komponentów przez dwa ślimaki.
Produkty SelfLine są teraz dostępne w wersji LongFibre, oznaczającej wzmocnienie elementów roboczych ślimaków. Według informacji producenta maszyna zapewnia większą wydajność pobierania przy jednocześnie mniejszym zużyciu paliwa. Może bez problemu pobierać suchy, długowłóknisty materiał, nawet w przypadku mokrych kiszonek.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.