[ATR] Technika ArbosSiewniki

Siewniki z serii Direkta

Data publikacji:

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe, firma Arbos wprowadziła do oferty pneumatyczne siewniki zbożowe Arbos ASF UST z serii Direkta, które są przeznaczone do wysiewu bezpośredniego, bezorkowego, bezpośrednio pod powierzchnię gleby. Dodatkowo siewniki te można opcjonalnie wyposażyć również w podsiewacze nawozu granulowanego, dzięki czemu w czasie pojedynczego przejazdu można wykonać kilka zabiegów jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze.

Seria Direkta zawiera 4 modele o szerokości roboczej 4,5 lub 6 m i masie własnej odpowiednio 3600 lub 4450 kg. Prezentowane siewniki w zależności od modelu wymagają ciągników o mocy od 130 do 200 KM. Trwałość i stabilność pracy każdej z maszyn zapewnia sztywna, wytrzymała rama dodatkowo wzmocniona stalowymi prętami. Konstrukcja ramy zapobiega jej skręcaniu podczas pracy nawet w trudnych warunkach polowych. Wykorzystanie konstrukcji opartej na równoległoboku umożliwia sekcjom wysiewającym pracę z wymaganą głębokością roboczą na wszystkich rodzajach terenu. Każda sekcja wysiewająca przymocowana jest do głównej ramy w czterech punktach. Sterowanie ruchem siewnika realizowane jest z wykorzystaniem siłowników hydraulicznych, a zastosowany hydrauliczny zawór sterujący gwarantuje optymalne ciśnienie na wszystkich siłownikach. Na bloku zaworowym, montowany jest hydrauliczny akumulator, który zapobiega powstawaniu i pochłania nie pożądane wahania ciśnienia wpływające negatywnie na układ hydrauliczny. Konstrukcja modułu roboczego w układzie równoległoboku umożliwia ruch poszczególnych sekcji w kierunku poziomym i pionowym, natomiast układ hydrauliczny zapewnia równomierny docisk w każdej sekcji, przez co zachowana jest zawsze wymagana głębokość robocza niezależnie od warunków ukształtowania terenu w danym miejscu.

Z podsiewaniem nawozu lub bez

Do ramy przykręcony jest zbiornik na ziarno o pojemności 3 tys. l. W wersjach AS-F, z podsiewaczem nawozów, zbiornik na ziarno ma pojemność 2 tys. l, a zbiornik na nawóz - 1 tys. l. Rolki dozujące wysiewany materiał wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Napędzane są mechanicznie i sterują przepływem materiału siewnego i nawozu do przewodów rozdzielających na rzędy. Napęd dozowników i mieszadeł zbiornika realizowany jest za pośrednictwem mechanicznego koła napędowego lub opcjonalnie za pomocą silnika elektrycznego, który zastępuje mechaniczne koło napędowe. Sterowanie wydajnością dozownika odbywa się z wykorzystaniem mechanicznej dźwigni z wbudowanym licznikiem. Prędkość pracy dozowników określa ilość ziarna i nawozu podawanych do sekcji wysiewającej. Rozkład ziarna jest nastawiany dzięki bezstopniowej regulacji mechanizmu napędowego, który spowalnia lub przyspiesza obroty rolki dozującej w dozowniku.
Precyzyjne sterowanie pracą siewnika jest możliwe poprzez kontroler Monotronic 32 lub za pomocą innego dostępnego systemu monitorowania ciągników Isobus. Moduł Monotronic 32 umożliwia kontrolę wysiewu do 15 rzędów, posiada alarm dozownika, 2 liczniki hektarów, funkcję odczytu prędkości roboczej, ponadto jest ergonomiczny w użytkowaniu, dzięki wygodnym przyciskom, 3 poziomom podświetlania i możliwości wysyłania komunikatów o alarmach lub występujących błędach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.