Nowości Uprawa i siew

Siewnik punktowy Pawelecagro na przód traktora

Data publikacji:

Firma Pawelecagro wprowadza na rynek innowacyjny siewnik punktowy na przód traktora. Unikatowa konstrukcja ma, zdaniem pomysłodawców, nie tylko poprawić efektywność siewu, ale także pozwolić na uzyskanie znacznych oszczędności. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej nowości.

    Siewnik punktowy Pawelecagro na przód traktora

Siewnik punktowy Pawelecagro umożliwia precyzyjny siew różnych roślin, takich jak rzepak czy soja, z wykorzystaniem technologii stosowanej dotąd głównie przy uprawie kukurydzy. Dzięki mniejszym odstępom między rzędami wynoszącym od 35 do 37,5 cm, rolnicy mogą maksymalnie wykorzystać przestrzeń uprawną, z jednej strony zwiększając plony, z drugiej zaś - oszczędzając nasiona.

 

Zastosowanie w praktyce

Przeprowadzone dotychczas przez firmę Pawelecagro testy wykazały, że przy użyciu tego siewnika udało się w siewie soi ograniczyć dawkę ze 120 kg/ha (tradycyjny siewnik zbożowy) do zaledwie 45 kg/ha. Co jednak należy podkreślić, uzyskano w ten sposób zdrowe, równomiernie rozłożone rośliny, które powinny przełożyć się na wysokie plony

 

Kluczowe cechy

Zbiorniki na nasiona o pojemności 11 sekcji gwarantują dłuższą pracę bez potrzeby częstego uzupełniania. Montaż i demontaż siewnika zajmuje tylko kilka minut, co znacząco oszczędza czas i zwiększa efektywność operacyjną. Siewnik punktowy na przód traktora może być zaadaptowany do każdej marki siewników, co czyni go niezwykle uniwersalnym narzędziem. 

Siewnik montowany jest z przodu ciągnika, wykorzystując podciśnienie z turbiny zamontowanej z tyłu ciągnika. Bardzo dobre wyważenie na ciągniku poprawia stabilność i komfort pracy operatora, redukując zmęczenie i zwiększając bezpieczeństwo. Szerokość robocza większa o 53% w porównaniu do pracy wyłącznie z tylnym siewnikiem punktowym przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i bardziej efektywną pracę.

 

 

Dodatkowe funkcje

Dla upraw soi siewnik Pawelecagro został wyposażony w aplikator bakterii, który wspomaga wzrost roślin oraz mikroopryski, które zapewniają idealne warunki dla młodych sadzonek. Ponadto istnieje możliwość zastosowania aplikatora z niewielką ilością azotu i mikroelementów jako nawozu startowego, co dodatkowo wspiera rozwój roślin na początkowych etapach wzrostu.

 

Specyfikacja techniczna

Czas montażu wynosi zaledwie kilka minut, co pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy. Szerokość transportowa siewnika wynosi od 3 do 3,2 m, a szerokość robocza 4,2 m w połączeniu z siewnikiem 6-rzędowym. Siewnik oferuje szerokość siewu od 35 do 37,5 cm, umożliwiając precyzyjne rozmieszczenie nasion. Jest przeznaczony do punktowego siewu soi, rzepaku i zbóż, a jego kompatybilność pozwala na połączenie z każdym innym siewnikiem podciśnieniowym. Zapewnia optymalny rozkład masy na ciągniku, co zwiększa stabilność i komfort pracy operatora.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.