Nowości

Siewnik Kuhn Kosma

Data publikacji:

Firma Kuhn wśród swej licznej gromadki nowości przygotowała m.in. odsłonę swojego najlżejszego siewnika punktowego – modelu Kosma, który przeznaczony jest do siewu od 100 do 500 ha rocznie z prędkością od 4 do 8 km/h na dobrze przygotowanej glebie.

    Kuhn KosmaKuhn KosmaKuhn Kosma

Zobacz także: Ładowarka Claas Torion 738 T Sinus

Siewnik Kosma dzięki mniejszej masie własnej może pracować jednocześnie z dużą prędkością i precyzją. Wyposażony jest w te same, sprawdzone rozwiązania  systemu wysiewającego, jak w modelu Maxima 3 w tym np. 2 koła  kopiujące, które zapewniają stabilną pracę sekcji wysiewającej i odpowiednią głębokość wysiewu. W prezentowanym siewniku zastosowano również wszystkie niezbędne technologie dedykowane dla siewu precyzyjnego. Są to regulacja dawki wysiewu w poszczególnych rzędach, wytyczanie rzędów za pomocą GPS lub ręcznie, regulacja dawki wysiewu z kabiny, kompensacja podczas nawracania itd. Oferowane przez Kuhn modele Kosma TD i TS są przeznaczone głównie dla mieszanych gospodarstw rolnych, firm usługowych oraz spółdzielni maszynowych. Posiadają prostą i wytrzymałą ramę z 6 rzędami, i umożliwiają wykorzystanie zbiornika na nawóz o pojemności 950 l w połączeniu z redlicami talerzowymi.

Podczas pracy z ciągnikiem, agregat jest stabilny, dzięki odpowiedniej konstrukcji zaczepu i położeniu środka ciężkości blisko ciągnika. Rozwiązanie to ogranicza dodatkowo ubijanie gleby i chroni jej strukturę. Producent oferuje również model siewnika Kosma R o szerokości roboczej 6 m, przeznaczony specjalnie do buraków cukrowych, warzyw, cykorii, rzepaku, a także  w wersji 8-rzędowej do siewu kukurydzy, lub w wersji 12-rzędowej z rozstawem między rzędami wynoszącym 45 i 50 cm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.