Technika Uprawa i siew

Siewnik ATSU firmy Agro-Tom do uprawy uproszczonej

Data publikacji:

Firma Agro-Tom wprowadziła na rynek siewnik do uprawy uproszczonej ATSU, który integruje kilka funkcji w jednym urządzeniu. ATSU to maszyna półzawieszana, składająca się z 4 głównych segmentów: włóki z broną talerzową, siewnika nawozu, siewnika nasion oraz wału oponowego. Ta konstrukcja modułowa pozwala na wykonanie siewu uproszczonego w ściernisko, mulcz lub po orce, jednocześnie wysiewając nawozy mineralne.

    Siewnik ATSU firmy Agro-Tom do uprawy uproszczonej

Segmenty maszyny

Pierwszy segment to włóka z broną talerzową, która składa się z dwóch rzędów talerzy o średnicy 510 mm. Głębokość pracy talerzy oraz położenie włóki regulowane jest hydraulicznie. Drugi segment to siewnik nawozu, który posiada 12 redlic dwutalerzowych o średnicy 320 mm. Redlice te posiadają hydrauliczny docisk regulujący głębokość pracy do 8 cm. Trzeci segment to wał oponowy, który w czasie pracy kruszy oraz dogniata uprawioną glebę, pełniąc również funkcję transportową, gdyż na nim porusza się maszyna podczas transportu. Czwarty segment to siewnik nasion, który składa się z 24 redlic dwutalerzowych o średnicy 320 mm z kołem dociskowo-kopiującym o wymiarach 320/50 mm i zagarniaczem. Talerze redlic wysiewających są zamontowane na piastach bezobsługowych.

 

Zaawansowany system wysiewu

Siewnik ATSU jest wyposażony w pneumatyczny system wysiewu nasion oraz nawozu. Dzięki dwóm aparatom wysiewającym i hydraulicznie napędzanej dmuchawie, urządzenie zapewnia wysoką dokładność wysiewu. Elementy aparatu wysiewającego nawóz oraz zbiornik na nawóz są wykonane z materiałów kwasoodpornych, co zwiększa ich trwałość i odporność na korozję.

 

 

Dwukomorowy zbiornik

Zbiornik siewnika ATSU ma pojemność 5000 l i jest podzielony na dwie komory – jedną na nasiona, drugą na nawóz. System sterujący pozwala na wyłączenie aparatu wysiewającego nawóz, co umożliwia wysiew nasion bez podsiewania nawozu.

 

Inteligentne sterowanie komputerowe

Siewnik ATSU jest zarządzany przez specjalnie zaprojektowany komputer, który obsługuje wiele funkcji, takich jak sterowanie układem hydraulicznym maszyny, omijanie słupów, wykonywanie próby kręconej, monitorowanie poziomu napełnienia zbiornika, regulacja obrotów dmuchawy, ustalanie cyklu załączania ścieżek technologicznych, pomiar prędkości jazdy z dokładnością do 0,1 km/h, liczniki hektarów i czasu pracy, przeliczanie wydajności w ha/h, pamięć pól, informowanie o stanie czujników oraz programowanie działania hydrauliki na uwrociach. Dodatkowo, komputer umożliwia zaprogramowanie szybkości opadania elementów roboczych podczas rozpoczynania przejazdu oraz wybór kolejności opuszczania poszczególnych sekcji.

 

Zastosowanie i korzyści

Siewnik ATSU to zaawansowane urządzenie, które zapewnia wysoką efektywność i precyzję w uprawie gleby. Dzięki modułowej konstrukcji i inteligentnemu systemowi sterowania, maszyna ta umożliwia jednoczesne wykonanie kilku operacji, co znacząco redukuje czas i koszty pracy. Materiały użyte do produkcji siewnika, takie jak kwasoodporne elementy, gwarantują długą żywotność urządzenia, a zaawansowane funkcje komputerowe sprawiają, że praca staje się bardziej zautomatyzowana i efektywna.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.