Nowości

Siew i nawożenie z Kverneland F-drill

Data publikacji:

Podczas czerwcowej prezentacji nowości na polach koło włoskiej Ravenny firma Kverneland zaprezentowała m.in. przedni zbiornik f-drill, który dzięki temu, że można nim przewozić zarówno nawóz, jak i nasiona, zapewnia większą elastyczność działania.

    Siew i nawożenie z Kverneland F-drill

F-drill został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu rolnikom i usługodawcom dodatkowej elastyczności, ponieważ dostosowuje się do wszystkich rodzajów systemów uprawy - podkreśla Sebastian Koers, menedżer produktowy w Kverneland Group.

– Ten przedni zbiornik jest gotowy do współpracy z różnymi narzędziami i do pracy w różnych szerokościach roboczych. Można stosować szeroką gamę drobnych i większych nasion oraz nawozów. Możliwy jest siew i nawożenie w jednym przejeździe, a także łączne stosowanie nasion i roślin towarzyszących

– dodaje.

W dwóch wersjach

Wystarczy powiedzieć, iż wiosną Kverneland f-drill może być używany jako zbiornik nawozu z pneumatycznym siewnikiem punktowym Optima F lub w połączeniu z agregatem Kultistrip do uprawy pasowej. W zastosowaniu z agregatem uprawowo-siewnym takim jak Kverneland e-drill, f-drill może być używany jako dodatkowy zbiornik na nasiona do siewu poplonów lub zbóż jarych. Z kolei latem i jesienią zbiornik można łączyć z serią bron wirnikowych Kverneland, uzyskując kompaktową kombinację o szerokości roboczej od 3 do 6 m (compact i maxi - 3-4,5 m, maxi plus - 3-4 m, compact duo i maxi duo - 5-6 m).

Przednie zbiorniki (na pierwszy rzut oka przypominające „uśmiechniętą” maszynę) są dostępne w dwóch rozmiarach i dwóch wersjach. Model f-drill compact ma pojemność 1600 l, podczas gdy f-drill maxi - do 2200 l. Wersja standardowa jest wyposażona w jeden lub dwa aparaty wysiewające Eldos - w wersji duo można uzyskać wyższe dawki wysiewu, ponieważ dwa aparaty rozdzielają dwukrotnie do 400 kg/ha jednego rodzaju nawozu lub nasion. Wysokie dawki wysiewu są możliwe dzięki systemowi Venturiego, bez konieczności stosowania systemu ciśnieniowego. Minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi 106 lub 173 KM (w wersji duo i plus).

Praca bezpieczna i komfortowa

Podstawową zaletą nowości Kvernelanda jest modułowa konstrukcja siewnika f-drill. Zapewnia ona równomierne rozłożenie ciężaru w całym układzie maszyny, dzięki czemu ciągnik jest bardzo dobrze wyważony pod względem uzyskania maksymalnej ładowności. Efektem tego jest także wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwości manewrowania ze zbiornikiem - operator zachowuje bowiem bardzo dobry widok na całą maszynę. W wersji standardowej dostępny jest samosterowany i mocowany za pomocą cięgieł (ograniczone zapotrzebowanie na moc i zużycie paliwa) wał ugniatający z funkcją podnoszenia, który odciąża przednią oś, zachowując przy tym dobrą sterowność - w opcji dostępny ze sterowaniem Isobus. Dodatkowo dostępny jest również zestaw dociążający.

Łatwe połączenie z elektroniką

Kverneland f-drill można podłączyć do dowolnego ciągnika kompatybilnego z Isobus - wystarczy oprogramowanie Isobus e-com typu „plug & play”. Pozwala to na w pełni funkcjonalną pracę z terminalem ciągnika. Alternatywą jest wykorzystanie firmowych komputerów Kverneland - IsoMatch Tellus Pro lub IsoMatch Tellus GO+, które są w pełni kompatybilne z systemem Isobus. Ciągniki bez Isobus można dostosować do tego standardu dzięki serii IM Tellus.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.