Aktualności

Sieczkarnie Claas z wysoką ceną odkupu

Data publikacji:

Braki w dostępności nowych ciągników czy maszyn rolniczych sprawiają, że niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się sprzęt „z drugiej ręki”. Z myślą o późniejszej odsprzedaży na rynku wtórnym warto jednak brać uwagę tzw. cenę rezydualną. Wysokimi wartościami pochwalić się może bez wątpienia sprzęt marki Claas, czego doskonałym przykładem są sieczkarnie Jaguar.

    Sieczkarnie Claas z wysoką ceną odkupu

 W naszym kraju wciąż bardzo popularny jest rynek maszyn używanych. Rozwój technologii oraz nowe możliwości powodują jednak, że warto sięgnąć po sprzęt prosto od dilera - mówi Andrzej Kulczyński, menedżer ds. produktu w Claas Polska. Tak jest w przypadku rynku sieczkarni, które w ostatnich latach zaliczyły bardzo dynamiczny postęp technologiczny. W przypadku marki Claas trzeba w tym miejscu wspomnieć o technologii Shredlage, która nie tylko zwiększa jakość i poprawia przyswajanie pokarmu przez bydło, ale jak się okazuje, podnosi także zainteresowanie usługami wśród rolników. 

Z tego punktu widzenia wyszedł m.in. Adam Bruszewski, który wraz z bratem prowadzi 40-hektarowe gospodarstwo rolne w Bruszewie na Podlasiu, specjalizujące się w hodowli bydła oraz świadczeniu usług rolniczych. Na plus nowego Jaguara można zaliczyć także to, że: – Jest łatwa dostępność części, jest dobra obsługa posprzedażowa, co w przypadku sieczkarni jest bardzo ważne. Innym elementem, który nas przekonał, było to, że Jaguar utrzymuje wartość na rynku wtórnym.

Zakup sieczkarni firmy Claas spowodowany był głównie bardzo dużą ilością zapytań z rynku o świadczenie usługi w technologii Shredlage. Poza tym rolnik był przekonany, że na nowym Jaguarze nie straci zbyt wiele nawet mimo upływu lat.

– Nowa sieczkarnia jest w miarę dużym wydatkiem. Dlatego warto postawić na maszynę, która utrzyma swoją wartość rezydualną. Zawsze to duży plus dla właściciela w przypadku sprzedaży

– mówi Adam Bruszewski.

Z drugiej ręki

Ze względu na wysoką cenę nowych sieczkarni samojezdnych wielu rolników decyduje się na zakup maszyn używanych. – Swoje poszukiwania warto skierować w stronę sprzętu, który mimo przepracowanych godzin zapewnia wciąż wysoką jakość oraz daje pewność ciągłości pracy – wyjaśnia Rafał Kalinowski, szef Centrum Maszyn Używanych Claas Polska w Kaszewach Dwornych koło Kutna (woj. łódzkie). Nie dziwi zatem, że bardzo chętnie wybierane są sieczkarnie, które były regularnie serwisowane w autoryzowanym serwisie, a wszelkie naprawy dokonywane były z użyciem oryginalnych podzespołów.

Jeśli chodzi o uruchomione w 2017 r. Centrum Maszyn Używanych, to oferowane tam maszyny trafiają głównie od dilerów Claas Polska, którzy przyjmują używany sprzęt w rozliczeniu. Obowiązuje ich jednak ścisła procedura, wedle której na podstawie nadesłanej dokumentacji technicznej i zdjęć podejmuje się decyzję o możliwości odkupu sprzętu od rolnika. Jeżeli decyzja wszystkich stron jest pozytywna, to przez dilera maszyna trafia do CMU. W dalszych etapach maszyna jest dokładnie przeglądana, przeprowadzana jest wycena kosztów części i ewentualna naprawa. Na koniec maszyna jest fotografowana i trafia na dedykowany maszynom używanym firmowy portal internetowy, gdzie rozpoczyna się dalsza odsprzedaż.

– Sieczkarnie Claas są bardzo popularne na rynku wtórnym. Cieszą się bardzo wysoką renomą wśród użytkowników poprzez niskie zużycie paliwa, łatwą obsługę codzienną i prostą konstrukcję. Inną zaletą jest łatwy dostęp do części zamiennych i serwisu. Klienci, kupując sieczkarnię, chcą mieć pewność, że maszyna będzie pracowała jak najmniej awaryjnie. Oczywiście, innym aspektem jest sama łatwość odsprzedaży na rynku maszyn używanych - jeżeli chcemy zmienić maszynę, zrobimy to bardzo szybko. Z moich obserwacji wynika, że Jaguar to najpopularniejsza sieczkarnia

– przekonuje Grzegorz Trochimiuk z Centrum Maszyn Używanych Claas Polska.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.