Technika

Shuttle ze zmianami

Data publikacji:

Od roku 2003 firma Bergmann oferuje wydajne przyczepy zbierające dużej pojemności z serii Shuttle, które sukcesywnie modernizuje. Również w wersjach na bieżący sezon maszyny te zostały wzbogacone o kilka nowych rozwiązań, zwiększających płynność i wydajność zbioru oraz poprawiających komfort i ułatwiających obsługę.

Obecnie serię tworzą 4 modele o pojemności od 45,5 do 51 m³ (DIN), mieszczące przy średnim sprasowaniu od 81,9 do 91,8 m³ zielonki. Maszyny mają ruchomą ścianę przednią, która przesuwa się automatycznie do przodu i zapewnia dodatkową przestrzeń ładunkową (ok. 5 m³). Bieżący stan napełnienia pokazuje opcjonalny czujnik ultradźwiękowy w klapie tylnej.

Przyczepy Shuttle są standardowo wyposażone w podwozie hydrauliczne tandem lub tridem, które zapewnia maksymalną stabilność jazdy. Dzięki elektronicznemu sterowaniu skrętem kół (opcja), trawa nie ulega uszkodzeniu nawet podczas zawracania i jazdy do tyłu. Wśród licznych opcji umożliwiających optymalny dobór wyposażenia jest też m.in. system ważenia, pozwalający dokładnie określić ilość  wyładowywanej zielonki.

Podwójny walec

Nowością w wyposażeniu standardowym na rok 2020 jest podwójny walec pokosowy przed podbieraczem, który ułatwia zbieranie pokosu przez sterowany i napędzany hydraulicznie podbieracz o szerokości 2,27 m. Przepływ pokosu jest zoptymalizowany, a sprasowany materiał jest pobierany przez podbieracz równomiernie i bez problemu. W opcji dostępna jest rolka podporowa za podbieraczem, która optymalizuje kontrolę wysokości roboczej podbieracza, co zapewnia dokładniejszy zbiór i lepszą jakość paszy.

Nowością są także uchwyty na zapasowe noże tnące (opcja), które są umieszczone ergonomicznie  po lewej stronie przyczepy, obok belki tnącej, zapewniające przy wymianie szybki dostęp do nowych noży...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 10/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.