Technika

Seria Trans Cap od Joskina

Data publikacji:

Firma Joskin również oferuje m.in. przyczepy skorupowe osadzone na pojedynczej lub podwójnej osi. Są to modele z serii Trans Cap o ładowności od 10 do 18 t oraz przyczepy dwu- lub trzyosiowe serii Trans Space o ładowności od 18 do 26 t.

    joskin trans cap

Seria Trans Cap obejmuje w sumie 11 modeli przyczep. Rama ich podwozia wykonana jest z profilowanych stalowych rur. Zastosowany dyszel otwarty zapewnia optymalny stosunek masy do wytrzymałości, a szeroka płaszczyzna mocowania (równa szerokości ramy) nadaje dużą zwrotność przyczepy. Stożkowe skrzynie ładunkowe w serii Trans Cap są wykonane ze stali HLE o grubości 4 mm. Podłoga jest z jednego arkusza blachy, a burty z dwóch. Ze względu na wymaganą sztywność konstrukcji, w modelach o większej długości zastosowano dodatkowo pojedyncze wzmocnienie boczne. Oferowana pojemność skrzyni w zależności od modelu wynosi od 10 do 21,9 m³. Opróżnianie skrzyni ładunkowej może odbywać się poprzez tylną klapę regulowaną hydraulicznie, która posiada również okno spustowe 500x500 mm. Dodatkowo są także dostępne inne rozwiązania takie jak opcja półpodnośnika, która umożliwia osiągnięcie wyższych punktów wyładunku oraz przechył boczny w modelach 6000/20BC150 i 6500/22BC150 pozwalający na wyładunek w budynkach o niskiej wysokości. Burty boczne składają się wówczas na spawanych zawiasach mocowanych na profilu, a ich odbezpieczanie jest sterowane hydraulicznie z kabiny ciągnika. Co ważne, zamykanie burt również nie wymaga ręcznej obsługi.

Joskin Trans Space to seria 8 przyczep o wysokiej ładowności, przeznaczonych do transportu cięższych ładunków. Zastosowane rozwiązania takie jak: zawieszenie hydrauliczne osi, osie skrętne, stabilizator przechyłu, podnośnik osi przedniej oraz belkowy dyszel umożliwiają bezpieczną oraz intensywną pracę przyczep. Podłoga skrzyni ładunkowej w serii Trans Space jest wykonana z jednego arkusza blachy ze sali Hardox, a burty z dwóch ze stali HLE (4 w przyczepie Trans-SPACE 8000). Pojemność skrzyni w zależności od wybranego modelu wynosi od 21,9 do 30,8 m³. Dla zwiększenia stabilności przyczepy podczas przewożenia dużych ładunków zastosowano także dwie przeciwstawne podłużnice podtrzymujące skrzynię. Pierwsza, poprzeczna belka zapewnia połączenie wzmocnień bocznych, a druga znajduje się na wysokości punktu mocowania siłownika przechyłu. Opróżnianie skrzyni realizowane jest przez tylną klapę sterowaną hydraulicznie, wyposażoną również w spust zbożowy.

Wyposażenie przyczep serii Trans Cap oraz Trans Space zawiera także 4 wzierniki z plexiglasu, ocynkowaną drabinkę, przygotowanie pod montaż plandeki, błotniki, tylny zderzak, oświetlenie drogowe z lampami LED, pneumatyczny układ hamulcowy, ręczną lub hydraulicznie sterowaną podporę oraz koła w rozmiarze 400R22,5.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.