[ATR] Nowości

Seria CombineMaster coraz szersza

Data publikacji:

Firma Continental poszerzyła swoją ofertę opon dla sektora rolniczego. Po udanym wprowadzeniu na rynek pierwszego rozmiaru opon CombineMaster w 2019 r., w tym roku i na początku przyszłego zostanie wprowadzonych na rynek dziesięć kolejnych rozmiarów opon rolniczych - w tym po raz pierwszy wersja VF z innowacyjną technologią Very High Flexion. Opona VF CombineMaster w rozmiarze 500/85R24 jest dostępna od lipca br.

Obie wersje ogumienia CombineMaster są wyposażone w opatentowaną technologię nylonowego karkasu N.flex oraz innowacyjne klocki bieżnika d.fine. Kombinacja ta zapewnia bardzo dobrą elastyczność przy niskich wibracjach karkasu i wysokiej odporności na zużycie.
Warto dodać, iż opona CombineMaster (650/75R32, 680/85R32, 800/70R32, 900/60R32 i 900/60R38) oferuje bardzo wysoką wytrzymałość stopki, w której zastosowano technologię HexaBead. Dzięki sześciokątnemu przekrojowi drutówki, stopka opony może lepiej przylegać do obręczy nawet przy znacznym ugięciu i tym samym poprawiać przenoszenie energii. Konstrukcja HexaCore zapewnia również maksymalną nośność karkasu. Technologia ta została opracowana specjalnie do opon przednich do kombajnów.
Opona VF CombineMaster (500/85R24, 500/85R30, 600/65R28, 620/70R26 i 750/65R26), wyposażona w technologię VF, pozwala na jej używanie przy zmniejszonym ciśnieniu powietrza - chroni to zarówno oponę przed uszkodzeniem, jak i glebę przed ubijaniem. Ponadto, zastosowana w niej prostokątna drutówka zapewnia duże ugięcie ściany bocznej opony. I generalnie opona może być używana bez konieczności dostosowywania ciśnienia powietrza do ciężaru ładunku i podłoża - bez żadnych niekorzystnych skutków. W ten sposób opony VF zapewniają stałą nośność przy wszystkich prędkościach i, w porównaniu ze standardowymi oponami, umożliwiają obniżenie ciśnienia w oponach bez pogorszenia osiągów.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.