Technika

Sentinel - Pomocne zdjęcia z orbity

Data publikacji:

Dzięki teledetekcji o wysokiej rozdzielczości przeprowadzanej przez satelity Sentinel Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) możliwe jest nieodpłatne korzystanie w sposób ciągły z szeregu informacji przydatnych w rolnictwie. Umożliwia to urzędom i instytutom badawczym pełen monitoring upraw, a szereg przedsiębiorstw rozwija na tej podstawie innowacyjne oferty usług dla rolników.

Rozważając tematykę lotów kosmicznych, trudno jednocześnie myśleć o polach. Jednak najpóźniej od zakończonego sukcesem startu satelity Sentinel 2B wiosną 2017 r. powiązania między tymi odległymi od siebie tematami stały się oczywiste. Oddanie do użytku tego sztucznego satelity uzupełniło pierwszy kwartet satelitów teledetekcyjnych ESA. Zastosowana tu nowoczesna technologia mocno zmieni branżę rolniczą, ponieważ daje możliwości rozwoju precyzyjnego rolnictwa w dużo szerszym zakresie niż dotychczas. Umieszczane na orbicie okołoziemskiej od roku 2014 statki kosmiczne Sentinel-1 i Sentinel 2, każdorazowo w podobnych konstrukcyjnie typach A i B, są częścią dofinansowanego przez UE programu „Copernicus”, który zawiera także szereg celów związanych z rolnictwem. Obejmuje on obecnie wraz z Sentinel-3A i -3B trzeci duet satelitów, przy pomocy którego można m.in. zarejestrować temperaturę. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.