[ATR] Technika

Segmentowe bramy przemysłowe

Data publikacji:

Firma Wiśniowski jest producentem bram, okien, drzwi, i ogrodzeń. Oferowane przez firmę produkty są chętnie wykorzystywane przez architektów i projektantów ze względu na ich jakość i wysokie standardy produkcji. Nowa seria bram segmentowych Makro Pro 2.0 Wiśniowski to wyjątkowe rozwiązania technologiczne, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i trwałość całej konstrukcji oraz łatwość montażu i serwisowania. Z powodzeniem mogą być stosowane również w halach rolniczych.

Podstawowym wyposażeniem hal stalowych są bramy wjazdowe. W halach przemysłowych i rolniczych często są to bramy segmentowe. Korzystną cechą jest to, że otwierane są one pionowo, pozostawiając wolne miejsce przed i za bramą. Takie rozwiązanie ułatwia prowadzenie zadań logistycznych i transportowych wewnątrz i na zewnątrz obiektu oraz zwiększa dostępną powierzchnię użytkową. W zależności od konstrukcji budynku hali oraz wielkości bramy, segmenty otwieranej bramy ustawiane są poziomo pod dachem, równolegle do skośnego dachu lub pionowo nad otworem bramy. W przypadku hal oświetlanych światłem dziennym przez świetliki dachowe, ważne też jest to, aby ich głębokość montażowa nie była zbyt duża.

W zależności od konstrukcji budynku Wiśniowski zapewnia różne typy prowadzenia bramy w tym standardowe poziome, niskie ze sprężynami skrętnymi z tyłu lub z przodu, prowadzenie wysokie oraz prowadzenie wysokie z obniżonym wałem, pionowe, a także pod kątem standardowe, niskie i wysokie. Tak więc istnieje możliwość doboru systemu prowadzenia do każdego obiektu i wymagań inwestora.

Istotne są również gabaryty takich bram - w gospodarstwach wykorzystuje się często duże maszyny, które wymagają specjalnych rozwiązań. By zapewnić odpowiednie światło wjazdu i właściwą komunikację, najczęściej wybiera się te o dużych wymiarach. Te w przypadku MakroPro 2.0 firmy Wiśniowski mogą maksymalnie wynosić aż 8x7,5 m. Bramę MakroPro 2.0 można uzupełnić również o drzwi przejściowe oraz przeszklenia.

Wnętrze hal rolniczych - szczególnie przeznaczonych do hodowli zwierząt - to niezwykle wymagające środowisko. Zwiększona wilgotność, wyższa temperatura i niekorzystne warunki atmosferyczne mogą negatywnie wpływać na pracę i żywotność bramy. Istotna jest tu konstrukcja bramy i jej przystosowanie do pracy w środowisku o podwyższonej korozyjności. MakroPro 2.0 posiada elementy ze stali nierdzewnej, a dodatkowo można w niej użyć napędu ze sterowaniem o wysokiej klasie szczelności - nawet IP 65.

Duży wybór

Firma Wiśniowski deklaruje także ważne parametry eksploatacyjne oferowanych bram w tym gwarantowaną liczbę cykli szacowaną na 25000, współczynnik przenikania ciepła dla panelu Up=0,48 [W/m2*K], wodoszczelność klasy 2, odporność na obciążenie wiatrem klasy 3 oraz przepuszczalność powietrza klasy 4. W standardowym wyposażeniu jest zestaw uszczelnień ThermoSet zawierający czterokomorowe, dwulistkowe uszczelki termiczne boczne, dwulistkową uszczelkę górną oraz uszczelnienia narożników.

Na zakończenie równie ważny aspekt - czyli wygląd zewnętrzny bramy. Brama MakroPro 2.0 to szerokie możliwości personalizacji. Żadna ze specjalistycznych segmentowych bram garażowych dostępnych na rynku nie ma tak szerokiej oferty kolorystycznej. MakroPro 2.0 więc nie tylko doskonale działa, ale równie świetnie wygląda.
Producent oferuje bramy z paneli z różnymi przetłoczeniami, bez przetłoczeń, z okienkami, z panelami aluminiowymi - przeszklonymi, z kratkami wentylacyjnymi, drzwiami przejściowymi oraz panelami wentylacyjnymi. Drzwi przejściowe opcjonalnie można wyposażyć w samozamykacz. Co ważne, w kwestii bezpieczeństwa, dzięki zainstalowanym czujnikom otwieranie bramy jest możliwe tylko przy zamkniętych drzwiach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 12/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.