[ATR] Nowości

Ścielarka słomy ELHO Crosscut

Data publikacji:
Ścielarka słomy ELHO Crosscut

Ścielarka słomy ELHO Crosscut

Chów ściołowy ma wielu zwolenników ze względu na lepsze warunki dobrostanowe, jakie zapewnia utrzymywanym zwierzętom. Ponieważ ręczne ścielenie jest czasochłonne i wymaga zaangażowania dużej siły roboczej, hodowcy bydła często sięgają po rozwiązania zmechanizowane takie jak np. ścielarki Crosscut - firmy ELHO, które są już oferowane w Polsce przez Agrihandler - wyłącznego dystrybutora tych maszyn.

Optymalne warunki dobrostanowe są podstawą w udanym chowie bydła, a jednym z czynników mających duży wpływ na utrzymywane zwierzęta jest ściółka. Zapewnia ona ochronę, komfort i ciepło dla zwierząt, ale także pochłania wilgoć. Jednak, aby warunki chowu były optymalne, ściółka musi być wysokiej jakości oraz powinna być często zmieniana/dościelana. W tym miejscu pojawia się zapotrzebowanie na mechanizację ścielenia w oborze. Prezentowany model Crosscut to zaczepiana ścielarka do słomy przeznaczona głównie do gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt, ale to nie wszystko, ponieważ mogą z niej skorzystać również ogrodnicy i sadownicy do rozkładania słomy między rzędami np. truskawek.

Krótka charakterystyka

Ścielarka Crosscut wymaga do agregacji ciągnika o mocy co najmniej 80 KM, a napęd maszyny zapewnia wał odbioru mocy WOM o prędkości 540 obr./min. Minimalny wydatek oleju to 15 l/min przy wymaganym ciśnieniu 180 barów. Obsługa ścielarki realizowana jest z poziomu kabiny kierowcy i została bardzo uproszczona za sprawą łatwego w obsłudze sterownika z dżojstikiem, który służy do sterowania rynną wyładowczą. Wspomniana tutaj rynna ma możliwość obrotu w szerokim zakresie 300°, przez co pozwala na rozrzucanie materiału zarówno na lewą, jak i prawą stronę.

Układ rozdrabniający do słomy zawiera poprzeczny rotor wyposażony w zęby i noże tnące, następnie przygotowana w ten sposób ściółka trafia do rozrzucającej dmuchawy. Do ścielarki można załadować bele słomy o średnicy maksymalnej 1,8 m i masie do 1500 kg. Załadunek materiału może być wykonywany w łatwy i bezpieczny sposób z kabiny ciągnika lub z lewej strony maszyny, skąd można sterować hydrauliczną klapą tylną. W zależności od rodzaju stosowanego materiału użytkownik ma do wyboru dwie prędkości robocze wału, które można ustawić za pomocą przekładni.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.