Nowości

Ścielarka do słomy Jeulin Ouragan

Data publikacji:

Francuska firma Jeulin specjalizuje się  w produkcji sprzętu związanego z produkcją zwierzęcą, a w jej asortymencie znajdują się ścielarki do słomy, wozy paszowe oraz przyczepy zbierające. Podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach firma Jeulin zaprezentowała swoją najnowszą ścielarkę do słomy Ouragan. Polskim importerem tej marki jest firma De Vos Maszyny Rolnicze z Wałcza.

    Ścielarka do słomy Jeulin Ouragan

W produkcji zwierzęcej, a zwłaszcza tej prowadzonej na dużą skalę, czynności związane z obsługą stanowią znaczną część poświęcanego przez hodowców czasu. Prace przy ścieleniu są konieczne, a ich wykonywanie jest niestety ciężkie, ponadto problemem okazuje się ostatnio pozyskanie odpowiednich pracowników. Jest jednak na rynku rozwiązanie odpowiednie  dla tej sytuacji w postaci mechanicznych ścielarek do słomy, które z powodzeniem są już stosowane w budynkach dla drobiu czy też bydła.

Nowa ścielarka do słomy Ouragan dostępna jest w wersji z ręcznym lub hydraulicznym otwieraniem drzwiczek i z pojemnością ładunkową 13,5 lub 17,5 m³. Ścielarka o masie własnej 4780 lub 5170 kg wymaga do agregacji ciągnika z wałem odbioru mocy o prędkości 540 obr./min oraz hydraulicznym rozdzielaczem SE z bezpośrednim powrotem do zbiornika i minimalnym przepływem 25 l/min. Montaż maszyny odbywa się poprzez tylny układ zawieszenia ciągnika.

Wydajne rozdrabnianie i dozowanie

Ścielarka Ouragan zawiera liczne usprawnienia zwiększające jej wydajność działania. Przykładem tego mogą być 3 rotory - wały rozdrabniające, które napędzane są mechanicznie przez wytrzymały pas z automatycznym napinaniem. Napęd dwóch górnych rotorów realizowany jest za pomocą podwójnego łańcucha. Przenośnik podłogowy również wyposażono w wytrzymały łańcuch oraz pręty w zdejmowanych prostokątnych rurach z fabrycznie wykonanymi końcówkami. Napęd z elektryczną regulacją prędkości w przód i tył obsługiwany jest poprzez motoreduktor zanurzony w kąpieli olejowej.

Za dozowanie rozdrobnionej słomy odpowiada turbina o średnicy 1,6 m, która złożona jest z 8 zdejmowanych łopatek, a jej obudowa wykonana jest z trudnościeralnej stali. Ścielarka przystosowana jest do pracy z belami okrągłymi i kwadratowymi. Wyrzuca przy tym słomę na odległość do 18 m. Boczny wysyp po prawej stronie uruchamiany jest pojedynczym siłownikiem. Tylne drzwi sterowane są hydraulicznie dwoma cylindrami z rozdzielaczem elektrycznym, który obsługuje 3 funkcje przenośnika, zsypu i drzwi. W wersji manualnej podwójne tylne sterowanie elektryczne obsługuje 2 funkcje: przenośnika  oraz drzwi.

Dodatkowe opcje konfiguracyjne

Ścielarka może zostać dodatkowo skonfigurowana pod indywidualne zamówienie klienta w zakresie zsypu, napędu, układu hydrauliki i wyposażenia. W kwestii zsypu możliwe jest położenie rynny ściółkowej i dozującej z przodu i z tyłu pod kątem 30°, zsyp po prawej stronie, a także zsyp na ściółkę w orientacji 300° dla dmuchawy do słomy.

Oprócz tego są do wyboru: napęd mechaniczny ze sprzęgłem wielotarczowym  w kąpieli olejowej dla mechanicznego napędu wirnika, dwufunkcyjny rozdzielacz elektryczny, różne wymiary kół, koło zapasowe, błotniki, atomizer, układ oświetlenia ze światłem ostrzegawczym oraz szerokokątna przekładnia WOM z dodatkowym zabezpieczeniem. Na wyróżnienie zasługuje również opcjonalny system ważenia, który obsługuje do 48 zaprogramowanych nastaw roboczych.  

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.