Aktualności

Schaeffler - Po pierwszym półroczu

Data publikacji:

Globalny dostawca dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej - grupa Schaeffler w pierwszym półroczu 2019 r. zanotowała przychody na poziomie 7226 mln euro (w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 7193 mln euro).

W rezultacie zysk EBIT osiągnął poziom 566 mln euro (rok wcześniej 794 mln euro). Spadek w stosunku do roku poprzedniego wynikał przede wszystkim ze spadku marży brutto. Tendencja ta była również wzmocniona przez wyższe koszty sprzedaży i administracji. – W drugiej połowie 2019 r. skoncentrujemy się na jeszcze większej dyscyplinie w zakresie kosztów i kapitału oraz generowania przepływów pieniężnych. Podczas gdy nadal dokonujemy dużych inwestycji w obszary wzrostu i przyszłościowe, coraz skuteczniej zarządzamy naszym wykorzystaniem kapitału, czego dowodem jest spadek wskaźnika nakładów inwestycyjnych z pierwszego do drugiego kwartału. Jest to niezbędne, aby osiągnąć nasz całoroczny cel w zakresie wolnych przepływów pieniężnych w wysokości od 350 do 400 milionów euro przed wpłynięciem i wypływem środków pieniężnych na działalność w zakresie fuzji – skomentował Dietmar Heinrich, dyrektor finansowy Schaeffler.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.