[ATR] Nowości

Sator - Superszybki samojezdny kombajn Super Fast

Data publikacji:

Pochodząca z Wielkopolski firma AgroTop Kaczmarek jest producentem, a także dystrybutorem maszyn rolniczych stosowanych w produkcji warzyw. Pod marką Sator proponuje m.in. pierwszy polski, samojezdny kombajn do marchwi Super Fast. Według deklaracji producenta jest to największy 2-rzędowy kombajn do marchwi na świecie, a ze względu na swoją wydajność przeznaczony jest do prac w dużych gospodarstwach lub firmach usługowych.

W kombajnie zastosowano chłodzony cieczą, 6-cylindrowy silnik diesla Deutz TCD o pojemności 6,1 l i mocy maksymalnej 240 KM. Przekładnia hydrostatyczna przenosi napęd na wszystkie 3 koła, a za bezpieczeństwo poruszania odpowiada niezależny układ  hamulcowy. Kombajn wyposażony jest w tylną oś skrętną o kącie pracy 15°, co umożliwia proste manewrowanie maszyną w dwóch dostępnych trybach jazdy: polowym i drogowym. Koło przednie ma rozmiar 650/75 R26, natomiast 2 koła tylne 750/65 R26. Układ hydrauliczny zasilają 4 pompy hydrauliczne load sensing marki Linde. Ciśnienie robocze oleju waha się miedzy 110 a 125 barów przy obrotach silnika około 1400 obr./min, co zapewnia oszczędność paliwa od 20 do 30% wobec konkurencyjnych rozwiązań. Maksymalne ciśnienie oleju wynosi do 300 barów. Elementami roboczymi kombajnu są 2 sterowane hydraulicznie liftery z najdłuższymi na rynku pasami - 15 m oraz palce czyszczące pod pasami, po 2 sztuki na każdy lifter. Pas sekcji kopiącej jest o 1 m dłuższy niż u konkurencji. Skuteczne działanie kombajnu na nierównym terenie zapewnia niezależny dla obu lifterów automat do kopiowania wysokości. Lemiesze posiadają zabezpieczenie sprężynowe przed kamieniami. Sator Super Fast wyposażono w 2 podajniki: jeden krótki pod nożami, drugi - łamany w 3 miejscach, który umożliwia wyładunek marchwi na odległość do 4 m. Opatentowany system oczyszczania taśm transportujących produkt za pomocą specjalnych szczotek pozwala na pracę w ekstremalnie trudnych warunkach. Prędkość pasów jest sterowana automatycznie w zależności od prędkości roboczej kombajnu. Na szczególną uwagę zasługuje stanowisko pracy operatora. Przeszklona kabina „Space cab” wyposażona jest w wygodny fotel, klimatyzację oraz ergonomiczny panel sterowania. Polski producent zapewnił kilka rozwiązań w kwestii sterowania. Dostępna jest czytelna, tradycyjna konsola  z przyciskami typu włącz/wyłącz i pokrętłami, panel sterujący z kolorowym ekranem LCD oraz dżojstik z możliwością zaprogramowania layoutu funkcji według indywidualnych preferencji operatora. Ponadto wyposażenie kombajnu obejmuje specjalną platformę obsługowo - serwisową. Producent umożliwia także dopasowanie maszyny pod konkretne potrzeby każdego klienta.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.