[ATR] Technika

Satellite - Uniwersalny dystrybutor pasz

Data publikacji:

Viper 2000, to atrakcyjna nazwa nie mniej ciekawego dystrybutora pasz produkowanego przez polskie przedsiębiorstwo Satellite.

Według założeń producenta Viper 2000 to urządzenie wielozadaniowe, które ma w znacznym stopniu ułatwić proces karmienia bydła mlecznego i opasowego. Konstruktorzy przewidzieli kilka wersji maszyny, którą można zarówno wykorzystać przy załadunku wozu paszowego, jak zastąpić nią wóz, wycinak do kiszonki czy krokodyla. Dystrybutor pasz produkowany przez Satellite ma 2 m3 pojemności i przystosowany jest do montażu na ładowaczu czołowym czy ładowarce. Konstruktorzy podkreślają, że Viper to maszyna wyróżniająca się szybkim działaniem, która pozwala skrócić czas całego procesu zadawania paszy. Jedno napełnienie dystrybutora pozwala na rozłożenie paszy dla 50 sztuk bydła. Za skorzystaniem z takiego rozwiązania przemawia również brak konieczności angażowania dwóch pojazdów. Jednak jeśli w gospodarstwie pracuje już wóz paszowy, wówczas przydatny może okazać się Viper 2000 K wyposażony w zęby “krokodyla”, który będzie wykorzystywany do załadunku pasz objętościowych. Alternatywnie można wybrać Vipera 2000 F wyposażonego we frez. Ten wariant umożliwia pobieranie paszy z pryzmy lub beli z możliwością zasilenia wozu paszowego.W sytuacji, gdy dystrybutor ma zastępować wóz paszowy, wówczas warto zwrócić uwagę na Vipera 2000 z zamontowanym podajnikiem ślimakowym. Satellite produkuje dokładnie trzy wersje z takim podajnikiem, które jednak różnią się od siebie konstrukcyjnie. Jeśli pasza jest dobrze rozdrobniona jak kiszonka z kukurydzy, wysłodki czy młóto, wówczas jednym z rozwiązań może być Viper 2000 SK. Ten model oprócz podajnika ma krokodyla oraz boczny szyber. Jeśli pasza ma być pobierana z pryzmy, przy czym wymogiem jest pozostawienie równej powierzchni pryzmy, wówczas rozwiązaniem może być Viper 2000 SF, w którym montowany jest podajnik ślimakowy i frez rozdrabniający. Producent podkreśla, że model ten zalecany jest do zadawania kiszonki z kukurydzy, kiszonki i sianokiszonki z traw przechowywanych w postaci bel lub na pryzmie, a także wysłodków, młóta i TMR. W dystrybucji wyżej wymienionych materiałów można skorzystać również z wersji Viper 2000 SRK wyposażonej w krokodyla, rotor rozwarstwiający materiał, który ułatwia pobieranie materiału oraz podajnik wyrzucający masę na stół paszowy. 

bk
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.