Aktualności

Santander Leasing - Zmiany w zarządzie

Data publikacji:

Rada Nadzorcza Santander Leasing powołała na stanowisko prezesa zarządu spółki dotychczasowego wiceprezesa Tomasza Jądera. Nowym wiceprezesem został Krzysztof Kowalewski, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora zarządzającego obszarem finansów.

Powyższe zmiany są następstwem rezygnacji Szymona Kamińskiego ze stanowiska prezesa zarządu Santander Leasing. Jego decyzja podyktowana była względami osobistymi. Santander Leasing, wcześniej jako BZ WBK Leasing, od lat notował regularne wzrosty wartości finansowanych przedmiotów - w samym 2018 r. było to +29,2% r/r, co dało kwotę 5,4 mld zł. – Współpraca z Szymonem przez te kilka ostatnich lat była wspaniałą biznesową podróżą, i jak widać po kondycji spółki o bardzo dobrym efekcie, za co jestem mu osobiście bardzo wdzięczny. Będziemy iść dalej drogą rozwoju naszego biznesu poprzez współpracę z klientami Grupy Santander oraz naszymi partnerami: dostawcami środków trwałych – mówi Tomasz Jąder, nowy prezes zarządu Santander Leasing.
Tomasz Jąder jest związany ze spółką od samego początku. Ma wykształcenie ekonomiczne, zdobyte na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył również Polish Six Sigma Academy (Black Belt). Od 1994 r. pracuje w Grupie Santander Bank Polska, zaczynając jeszcze w Wielkopolskim Banku Kredytowym, potem Banku Zachodnim WBK. Karierę rozpoczynał w Departamencie Kapitałowym, gdzie był współodpowiedzialny za nowe inwestycje kapitałowe i restrukturyzacyjne oraz nadzór właścicielski. W 1998 r. poprowadził projekt powołania działalności leasingowej w Wielkopolskim Banku Kredytowym. Od tego czasu spółka corocznie zwiększa swoją aktywność na rynku usług finansowania, poszerzając portfolio produktów leasingowych i pożyczkowych, a także obsługując stale rosnącą liczbę klientów biznesowych zarówno w sektorze MŚP, jak i korporacyjnym. Tomasz Jąder to pasjonat klientów i nowych technologii. Jakość i szybkość obsługi w połączeniu z wielkopolską rzetelnością, na każdym etapie współpracy, to według niego przepis na sukces w branży usługowej oraz finansowej.
Krzysztof Kowalewski, który objął funkcję wiceprezesa zarządu, również pracuje w spółce od początku. Jest absolwentem bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także studiów podyplomowych z zakresu systemów baz danych Politechniki Poznańskiej. Od początku odgrywał aktywną rolę w projektach produktowych i informatycznych, umiejętnie łącząc te działania z obowiązkami w zakresie zarządzania finansami spółki, realizacją projektów kapitałowych i pozyskaniem finansowania zewnętrznego.

Priorytety biznesowe bez zmian

Nowy zarząd będzie kontynuował strategię rozwoju biznesu leasingowego. – Wśród zadań, na których skupimy się w najbliższym roku, stawiamy m.in. na digitalizację i automatyzację procesów leasingowych, co sukcesywnie zwiększa efektywność spółki. Nie bez znaczenia pozostają dla nas także działania proekologiczne. Dbałość o środowisko naturalne wyrażamy zarówno w obszarze naszej oferty, np. dzięki promocyjnej ofercie dofinansowania aut elektrycznych, jak i codziennej działalności firmy – mówi Tomasz Jąder.
– Naszym niezmiennym priorytetem pozostaje rzetelność w relacjach z naszymi klientami oraz wzrost satysfakcji ze świadczonych przez nas usług. Wierzymy, że poprzez uzupełnianie i rozwój oferty produktowej będziemy proponować nowoczesne i atrakcyjne rozwiązania – dodaje Krzysztof Kowalewski, nowy wiceprezes zarządu Santander Leasing.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.