Technika

Samozaładowcza z Sokółki od Metal-Fach

Data publikacji:

Wśród efektywnego sprzętu wykorzystywanego w procesie produkcji foliowanych balotów z sianokiszonką warto przyjrzeć się zwłaszcza owijarkom samozaładowczym, których szeroki wybór oferuje firma Metal-Fach. Jedną z maszyn tego typu jest zawieszana owijarka z tylnym załadunkiem, kryjąca się pod nazwą Z529.

Produkowana w Sokółce owijarka przystosowana jest do typowych bel o szerokości 1,2 m i średnicy od 1,2 do 1,5 m i masie do 1000 kg. Model Z529 wyposażony jest m.in. w: automatykę podawania i obcinania folii, licznik owinięć, czujnik zerwania folii, a także hydrauliczny stawiacz bel. Jeśli chodzi o sterowanie, producent zdecydował się na bardziej zaawansowane elektroniczne poprzez panel sterujący. Generalnie jednak obsługa maszyny nie nastręcza większych problemów - wymagane jest jedynie umiejętne podjechanie pod belę, nabieraną automatycznie (i tak samo odkładaną) na dwa walce utrzymujące ją i obracające podczas owijania, realizowanego przez pojedyncze ramię satelitarne z folią (750 mm) obiegające belę. Kompaktową maszynę można zawiesić także na przednim TUZ, co ułatwia załadunek. Warto przy tym dodać, że model Z529 owija baloty w ciągu ok. 2 min

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.