[ATR] Nowości Strautmannwozy paszowe

Samojezdny wóz paszowy Strautmann Verti-Q - produkt przyszłości

Data publikacji:

Podczas targów Eurotier 2018 firma Strautmann zaprezentowała autonomicznie działający samojezdny wóz paszowy Verti-Q. Adaptacyjny Verti-Q jest inteligentnym systemem sterującym samojezdnego wozu paszowego Verti-Mix SF, który rewolucjonizuje technologię mieszania pasz. Pobiera składniki, porusza się i zadaje paszę bez udziału kierowcy. Pracuje całkowicie autonomicznie. Verti-Q powstał po to, by sprostać nadchodzącym wyzwaniom w gospodarstwach hodowlanych. Po prezentacji projektu pilotażowego na targach Agritechnica 2017 system był stale rozwijany i testowany.

Verti-Q - w połączeniu z inteligentnym systemem sterowania (IQ) stanowi podstawę maszyny Verti-Mix SF. Bazując na ponad 20-letnim doświadczeniu w dziedzinie samojezdnej technologii mieszania pasz, autonomicznie działająca maszyna samobieżna jest swoistym produktem przyszłości. System Verti-Q uzupełnia rozwiązania samojezdnego wozu paszowego o moduły sprzętowe i programowe, gwarantując autonomiczność wszystkich procesów operacyjnych. Obejmuje funkcje od pobrania komponentów paszowych, mieszanie, transport, aż po dystrybucję w budynkach inwentarskich.

Precyzja w pakiecie

Elementem decydującym jest tutaj precyzyjny system nawigacji satelitarnej GNSS (Global Navigation Satellite System) umożliwiający manewrowanie i przemieszczanie maszyny na placu i w silosach z dokładnością do centymetra. Co więcej, skaner laserowy 3D, obracający się wokół własnej osi w celu trójwymiarowego wykrywania ewentualnych przeszkód, oblicza najlepszą trasę przejazdu oraz dogodną pozycję w silosie, by optymalnie pobrać komponenty paszowe. O ile maszyna nie zostanie zaprogramowana inaczej, pojazd zapewni równomierne pobranie pasz, jednakowe cięcie i wymieszanie homogennej mieszanki żywieniowej. Główny komputer dokonuje obliczeń, zapisuje i przetwarza dane, definiując tym samym kolejność zadań w harmonogramie pracy. Ponadto komputer steruje zespołami roboczymi maszyny takimi jak frez załadunkowy, ślimak mieszający, urządzenie do zadawania mieszanki paszowej. Inteligentny system uzupełniają czujniki rejestrujące różnorodne parametry maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.