Technika Wozy paszowe

Samojezdny BVL V-Mix Drive Maximus Plus w testach

Data publikacji:

Renomowana niemiecka firma BVL z powodzeniem zaspokaja potrzeby rolników zainteresowanych nietuzinkowymi, samojezdnymi wozami paszowymi o kompaktowych rozmiarach. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest jednoślimakowy model V-Mix Drive Maximus Plus 15-1S testowany niedawno w gospodarstwie rolnym Walentego Przybyła z wielkopolskiej miejscowości Brzezie.

    Samojezdny BVL V-Mix Drive Maximus Plus w testach

Kompaktowy wóz paszowy

Kompaktowy wóz paszowy firmy BVL ze zbiornikiem o pojemności 15 m³ (okładzina zbiornika ze stali nierdzewnej V2A) napędzany jest 4-cylindrowym silnikiem FPT o mocy 174 KM (4 koła skrętne) i wyposażony m.in. w system Birdview z 10-calowym monitorem i kamerą procesu mieszania (kamera 360) oraz system magazynowania i zarządzania żywieniem stada V-Dairy Feeder, który umożliwia zarządzanie karmieniem z dowolnego miejsca na świecie. W zestawie z urządzeniem do wyświetlania masy znajduje się wyświetlacz 6", bardzo wytrzymały na warunki zewnętrzne. Jeśli chodzi o wyposażenia są tam również: automatyczny zespół opuszczania ramienia załadowczego, zasyp do minerałów ze stali nierdzewnej V2A z hydraulicznym ślimakiem napełniającym, urządzenie rozpylające wodę do wiązania pyłu, a także tylny przenośnik poprzeczny włącznie z bezstopniową regulacją prędkości.

Paszowóz z pionowym ślimakiem mieszająco-rozdrabniającym

Przejdźmy jednak do serca tego samojezdnego paszowozu z pionowym ślimakiem mieszająco-rozdrabniającym, zapewniającym ekonomiczne oraz wartościowe karmienie (co potwierdził test sit wykonany przez Annę Walczewską z Wytwórni Pasz Lira). Jest nim bowiem unikatowy, opatentowany system załadunkowy z wykonanym ze stali Hardox i wyróżniającym się długą żywotnością tzw. walcem strukturalnym, stanowiącym główny element ciągu technologicznego nadającego paszy ostateczną formę. W przeciwieństwie do klasycznych wybieraków z nożami, wyposażony w zwoje ślimakowe walec strukturalny delikatnie „wyczesuje” bowiem kiszonkę z silosu, nie uszkadzając źdźbeł, co pozwala na ich optymalne rozdrobnienie w zbiorniku. Nieinwazyjne wybieranie kiszonki to również efekt niskiej prędkości rotora, dzięki czemu struktura roślin nie zostaje w żaden sposób naruszona. 

A do tego wszystkiego dochodzi komfortowa i przemyślana obsługa, w przypadku której warto wspomnieć m.in. o: ergonomicznie ukształtowanym wielofunkcyjnym podłokietniku z portem ładowania USB, automatycznym systemie centralnego smarowania funkcji roboczych i podwozia, wentylacji rewersyjnej czy pakiecie zimowym (podgrzewanie płynu chłodniczego i oleju hydraulicznego). 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.