Nowości Maszyny zielonkowe

SaMASZ - Solidne przetrząsacze

Data publikacji:

Przy zbiorze zielonki na sianokiszonkę, a zwłaszcza na siano, jak najszybsze przesuszenie roślin ma kluczowe znaczenie. Dlatego ważną rolę w pozyskiwaniu tych pasz odgrywają m.in. przetrząsacze. Interesujący asortyment w tym zakresie oferuje firma SaMASZ, produkująca 8 modeli o szerokości roboczej od 4,4 do nawet 12 m.

Maszyny spod Białegostoku wyróżnia szereg rozwiązań sprzyjających wydajnej, czystej i komfortowej pracy. Przetrząsacze mają solidne, hermetyczne przekładnie wirników, olejowe lub na smar stały (zaczepiane), układ przeniesienia napędu między wirnikami za pomocą przegubów Kardana, zabezpieczone przez zgubieniem podwójne sprężynowe palce z czterema zwojami, zapewniające równomierne przetrząsanie i wysoką jakość paszy, nawet w przypadku ciężkich roślin, ochronę kół oraz osłony przekładni wirników zapobiegające owijaniu się trawy.

Stroma trajektoria

Wśród zalet przetrząsaczy firmy SaMASZ jest duży, regulowany kąt nachylenia wirników zapewniający bardziej stromą trajektorię lotu roślin, dzięki czemu pokos jest całkowicie odwracany i dobrze napowietrzany, co przyspiesza przesychanie zielonki. Niewielka odległość dzieląca koła podporowe i palce przetrząsacza umożliwia bardzo dobre kopiowanie nierówności terenu, chroniąc darń przed uszkodzeniem oraz pokos przed zanieczyszczeniem glebą. Zakres kopiowania zwiększa wahliwy i skrętny układ zawieszenia na TUZ, który ułatwia również manewrowanie. Jeszcze lepszą ochronę darni zapewnia dostępne w opcji przednie koło podporowe, szczególnie polecane na nierówny, pagórkowaty teren.
Dokładnej pracy sprzyja regulacja odległości palców sprężystych od podłoża, która może odbywać się bez wysiadania z ciągnika, a doposażenie w hydraulicznie rozkładany ekran (zaczepiane) pozwala wyeliminować straty zielonki podczas przetrząsania na skraju pola.

Zawieszane, zaczepiane

Oprócz flagowego, dedykowanego na największe areały 12-metrowego modelu P10-1200 z 10 wirnikami, osiągającego wydajność sięgającą 14 ha/h, oferta obejmuje spory wybór przetrząsaczy wyposażonych w 4 lub 6 wirników o średnicy 1,6 lub 1,72 m. Są to 4 modele zawieszane - P4-471, P4-531, P6-651 i P6-771, o szerokości roboczej 4,7; 5,3; 7 i 7,7 m oraz o wydajności od 5,6 do 9,2 ha/h, a także 3 przetrząsacze w zaczepianej wersji C, będące odpowiednikami modeli zawieszanych (oprócz P6-651).
Wirniki są wyposażone w koła podporowe w rozmiarze 16x6,5-8, a modele zaczepiane dwa większe koła jezdne 18x8,5-8. W tych maszynach dyszel jest łatwo zaczepiany do belki polowej TUZ, a płynną regulacje wysokości roboczej umożliwia siłownik hydrauliczny. Maszyny zawieszane po podniesieniu są ustawiane w centralnym położeniu, a bezpieczny transport wszystkich modeli zapewnia mechaniczna blokada. Wyposażenie standardowe uzupełniają tablice ostrzegawcze z tylnymi światłami drogowymi, regulacja ustawienia kół do pracy na skraju pola, łańcuch ograniczający (zawieszane), amortyzatory sprężynowe stabilizujące maszynę podczas pracy.

SS 

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.