Aktualności

SaMASZ - Niedługo przeprowadzka

Data publikacji:

Firma SaMASZ zbliża się do końca budowy nowego zakładu produkcyjnego na terenie gminy Zabłudów pod Białymstokiem. Inwestycja ma podnieść na jeszcze wyższy poziom możliwości i standardy realizowanej produkcji – uproszczenie procedur, a także wzrost efektywności dzięki nowoczesnym, zautomatyzowanym ciągom technologicznym ograniczającym koszty produkcji. Zakończenie prac przewidywane jest jeszcze jesienią 2017 r., zaś uruchomienie produkcji - na początku 2018 r.

Teren inwestycji (łącznie 26 ha) od października 2015 r. znajduje się na terenie Podstrefy Zabłudów Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wraz z przeprowadzką do nowego zakładu wzrośnie zatrudnienie - według planów firmy SaMASZ ulegnie podwojeniu do 1400 osób. Na terenie fabryki w Zabłudowie powstaną hale produkcyjne (kubatura 270 tys. m³) wraz z parkingiem i oczyszczalnią ścieków o łącznej powierzchni 13 ha, pola doświadczalne (powierzchnia 6,5 ha), czteropiętrowy biurowiec (7,5 tys. m² z wybudowaną kosztem 300 tys. zł stołówką dla pracowników), a także budynek Ośrodka Badawczo-Rozwojowego (2,2 tys. m²). Łączny koszt inwestycji to 82 mln zł. – Planujemy do końca br. przeprowadzić się do nowej siedziby, która wyniesie nas na zupełnie nieznany do tej pory poziom. Jest to inwestycja, o której marzyliśmy od dawna i która pozwoli nam na przestrzeni kolejnych lat udowodnić światu, że nie tylko produkujemy maszyny należące do klasy premium, ale posiadamy zaplecze, które również będzie się do tej klasy zaliczać – podkreśla Karol Wdziękoński, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy SaMASZ. – W linii zielonkowej jesteśmy jednym z największych specjalistów na świecie, mamy także niezwykle bogatą ofertę w skali kraju w zakresie linii komunalnej. Potrzebujemy jeszcze tylko kilku lat aby w tym zakresie dorównać największym producentom maszyn komunalnych na świecie – dodaje.

 

więcej przeczytasz w nr 20/2017 atr express - aktualności techniki rolniczej

 

GA

www.samasz.pl, fot. SaMASZ/red.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.