[ATR] Aktualności SaMASZ

SaMASZ/Korbanek - Manewry w Trzciance

Data publikacji:

Dobrym zwyczajem producentów specjalizujących się w produkcji maszyn zielonkowych jest organizowanie pokazów zbiorów pasz objętościowych. Tak też czyni firma SaMASZ, która 14 maja zainaugurowała cykl 8 pokazów w całym kraju, pod hasłem „Manewry łąkowe”. Pierwszy z nich, w którym wzięło udział ponad 200 osób, białostocki producent zorganizował przy udziale firmy Korbanek w Trzciance koło Nowego Tomyśla (Wielkopolska).

„Manewry łąkowe” to doskonała okazja, żeby zaprezentować topowe produkty spod znaku SaMASZ-u. Jeśli zatem chodzi o koszenie, w Trzciance zaprezentowano dwa zestawy kosiarek dyskowych: KDF 340+KDD 861 oraz Toro 300+KT 301, towarzyszące ciągnikom Fendt i Massey Ferguson (w „Manewrach…” udział wzięły modele: Fendt 514 Vario i 718 Vario oraz Massey Ferguson 7720, MF 5710 SL i MF 4709). Po nich do akcji przystąpił przetrząsacz P6-771 i zgrabiarki - dwukaruzelowa Z2-840 oraz grzebieniowa Twist 600.

W literę „V”

Ta ostatnia maszyna, diametralnie różniąca się od tradycyjnych maszyn, umożliwia zbiór na pojedynczy, centralny pokos o szerokości ok. 1,3 m. Elementami roboczymi w zgrabiarce Twist 600 są bowiem dwa ustawione w literę „V” obracające się bębny, każdy wyposażony w 5 grzebieni ze sprężystymi palcami. Zgrabiarka firmy SaMASZ wyróżnia się dobrym stosunkiem masy do szerokości roboczej (770 kg, 6 m), a także dużą dokładnością i czystością plonu, w porównaniu do klasycznych zgrabiarek. Dzięki specjalnie wyprofilowanym palcom grzebieni formowany pokos jest również całkowicie pozbawiony kamieni. Maszyny nie trzeba podłączać do WOM, bo cicho pracujące bębny są napędzane silnikami hydraulicznymi. Jej konstrukcja pozwala również na zgrabianie jedna stroną. Plusem tej interesującej maszyny jest także możliwość pracy zarówno z przodu, jak i - z dodatkową ramą - z tyłu ciągnika. Podczas pokazu w Trzciance Twist został zawieszony na przednim TUZ 181-konnego ciągnika Fendt 718 Vario, wykonującym jednocześnie ze zgrabianiem zbiór pokosu zaczepioną z tyłu ciągnika prasą zmiennokomorową Fendt 7160V.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.