[ATR] Nowości A-lima-Biswozy paszowe

Rynek wozów paszowych nowości z kraju i z zagranicy

Data publikacji:

Oferta wozów paszowych na polskim rynku jest bardzo szeroka zarówno ze strony krajowych jak i zagranicznych producentów. Silna konkurencja sprawia, że firmy cały czas muszą dążyć do tego, aby to ich produkty były najlepsze i wpasowywały się idealnie w oczekiwania klientów.

Drugim aspektem tego zagadnienia jest wzrost innowacyjności w dostarczanych rozwiązaniach, co dla wielu hodowców ma decydujące znaczenie. W niniejszym zestawieniu przedstawiono wybrane nowości rynkowe zaprezentowane w ostatnich miesiącach w kategorii wozów paszowych.

A-Lima-Bis

Na styczniowych targach Polagra Premiery firma A-Lima-Bis ze Środy Wielkopolskiej otrzymała Złoty Medal MTP za wozy paszowe Alimamix Evolution Pro. Medalowa seria została stworzona dla hodowców wymagających najwyższej jakości wykonania, bogatej oferty wyposażenia oraz innowacyjnych rozwiązań. Seria Alimamix to wozy jednoślimakowe o pojemności skrzyni ładunkowej od 8 do 16 m³, oraz dwuślimakowe od 12 do 30 m³. Na specjalne zamówienie producent może dostarczyć również wersję trzyślimakową. Wszystkie z nich to wozy ciągnione, osadzone na pojedynczej lub podwójnej osi (Evo 18 do Evo 30). Zapotrzebowanie na moc wynosi od 30 do 85 KM. Producent dokonał wielu udoskonaleń konstrukcji przedstawianych wozów. Krótka rama oraz dyszel z zaczepem posiadającym możliwość regulacji wysokości i ustawienia pozycji górnej lub dolnej umożliwia bezproblemowe sprzężenie z ciągnikiem i ułatwia manewrowanie całym układem. Zmieniono także budowę skrzyni ładunkowej, okna wysypowe powiększono do 110 cm, szerokość taśmy wyładunkowej zwiększono do 90 cm, a to wszystko aby usprawnić cięcie i mieszanie pasz włóknistych. W zależności od wersji wozu, na zmodernizowanym ślimaku znajduje się od 7 do 14 noży tnących. Wozy serii Alimamix wyposażone są również w nowy rodzaj drabinki inspekcyjnej z wygodną stopnicą oraz wyświetlacz wagi umieszczony na ruchomym ramieniu. Komfort pracy zapewnia nowy pilot-Evo Pad do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny. Czynności konserwacyjne i serwisowe ułatwia fakt, iż wszystkie układy maszyny zostały zabudowane i zabezpieczone zamykaną pokrywą, podnoszoną za pomocą siłownika gazowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.