Technika

Rynek techniki rolniczej - Atak na establishment

Data publikacji:

Liczba producentów techniki rolniczej o światowych ambicjach rośnie. Białoruscy, indyjscy, chińscy, a także polscy producenci działają w coraz większym zakresie poza swoimi tradycyjnymi rynkami. Analizuje to Carl Batisweiler, szef działu w tygodniku finansowym €uro am Sonntag i w miesięczniku €uro, który zajmuje się od wielu lat rynkami surowców rolnych oraz notowanymi na giełdzie producentami techniki rolniczej na świecie.

Podczas gdy stolica Dolnej Saksonii - Hanower na początku listopada ub. roku przygotowywała się na szturm około 450 tys. gości targów Agritechnica, serca fanów tech­niki rolniczej w oddalonym o 8259 km na wschód chińskim Wuhan nad rzeką Jangcy biły już mocniej. W stolicy prowincji Hubei mającej 4,3 mln mieszkańców rozpoczęła się impreza CIAME, największe targi specjalistyczne poświęcone technice rolniczej w Azji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się tam stoisko chińskiego koncernu maszynowego Ensign. Wyglądało ono tak, jakby znana do tej pory tylko jako producent ładowarek koło­wych firma nawiązała współpracę z marką Fendt. Wysokiej jakości niemiecka technologia po chiń­skich cenach? Nie, gdyż tylko na pierwszy rzut oka były to produkty z niemieckiego All­gäu, które koncern Ensign tam prezentował. W rzeczywistości Chińczycy włączyli kopiarkę i podrobili, z wyjątkiem kilku szczegółów, nagradzany design Bawarczyków. Jednakże ten kto nie dał się zwieść zielonym kolorem marki Fendt czy pomarańczowym kolorem marki Chal­len­ger, szybko zauważył prawdziwą istotę tego sprzętu - najprostsze rozwiązania techniczne. Dla uzupełnienia palety modeli na targach inżynierowie koncer­nu Ensign wyposażyli od razu jeszcze jeden ze swoich ciągników w elementy designu marki Claas z Harsewinkel z charakterystycznym dla niej groszkowym kolorem. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.