[ATR] Wywiady [ATR] Aktualności

Rynek maszyn używanych na właściwej drodze

Data publikacji:
Centrum maszyn używanych Fricke jest korzystnie położone przy autostradzie A1 w Bockel i oferuje ciągle do 1000 maszyn używanych na 20 tys. m² powierzchni.

Pomimo pandemii, shutdownów i lockdownów - niewielu jest sprzedawców maszyn rolniczych, którzy skarżą się na słabe miesiące. Oczywiście również i oni musieli się najpierw przestawić na tę w pełni nową i szczególną rzeczywistość. Jednakże specjaliści w dziedzinie sprzętu używanego w krótkiej ankiecie przeprowadzonej przez redakcje atr express i eilbote informują, że handel maszynami używanymi jak dotąd bardzo dobrze poradził sobie w okresie koronawirusa.

W First Claas Used Center Hockenheim (FCU) mamy takie działy, w których możliwe było szybkie przeniesienie do trybu homeoffice - przypomina sobie kierujący tym punktem Sascha Mohr. W warsztacie i logistyce codzienną działalność podtrzymywano dzięki obostrzeniom w zakresie higieny. – Pomimo niewielkich kontaktów osobistych mogliśmy w ten sposób utrzymać obroty na stabilnym poziomie – mówi Sascha Mohr, który w siedzibie FCU Hockenheim wprowadza na rynek przede wszystkim używane maszyny Claas z grup produktów takich jak: traktory, kosiarki, sieczkarnie polowe, ładowarki teleskopowe i prasy. 

Również interesy centrum maszyn używanych Agropark LVD Bernard Krone obrały w czasie koronawirusa pozytywny kurs. Informuje o tym Gerd Mersmann, szef Agroparku. – Z powodu ograniczeń w podróżach klienci zdecydowali się na zaufanych partnerów w branży maszyn używanych. Odsprzedawcy - którzy stanowią dużą część klientów Agroparku - szanują nasz duży wybór, wiarygodne dane i uczciwą realizację.
Nie mniej zadowolony wydaje się być Andreas Forster, który kieruje dystrybucją maszyn używanych BayWa. Mimo ograniczeń w zakresie podróżowania i wizyt w związku z pandemią koronawirusa handel maszynami używanymi utrzymał podobno stabilną pozycję. Przyczynić miały się do tego także nowe cyfrowe narzędzia, które firma BayWa wprowadziła w tzw. międzyczasie i które odtąd skutecznie wspierają doradztwo. 

W centrum maszyn używanych Fricke, które jest dobrze widoczne przy autostradzie A1 pomiędzy Hamburgiem a Bremą, przyzwyczajono się właściwie do wysokiej frekwencji klientów. Dlatego dla Uwe Wilkensa było na początku dziwne, że: – klienci nie mogli już sobie osobiście obejrzeć maszyn u nas na miejscu. Wskutek tego sprzedawcy maszyn używanych musieli zatem wysyłać więcej zdjęć i nagrań video oraz wykazać się większą telefoniczną zręcznością w negocjacjach....

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.