[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Rynek jogurtów z dobrymi perspektywami wzrostu

Data publikacji:

Nowy raport opublikowany przez agencję, a dotyczący globalnego rynku jogurtów, prognozuje wzrost rynku jogurtów z poziomu 77,68 mld USD w 2016 roku do 107,21 mld USD w 2023 roku. Oznacza to roczny wzrost o 4,6%.

Czynnikami napędzającymi rynek są korzyści zdrowotne, chęć zachowania szczupłej sylwetki oraz wzrost zainteresowani nabiałem w tym pochodzący od osób cierpiących na nietolerancję laktozy.
Szanse rozwoju leżą głównie na rynkach wschodzących, gdzie rośnie liczba osób dysponujących odpowiednim poziomem dochodu rozporządzalnego. Analitycy agencji przyznają jednak, że rozwój rynku może hamować świadomość skali dodawanych substancji dodatkowych do produktu i stosowania hormonów w hodowli bydła.


Wiodącym kanałem sprzedaży w skali globalnej są hiper- i supermarkety. Odpowiadają one za połowę sprzedaży całej kategorii. Do 2023 roku ich udział będzie rosnąć w tempie 4,9%.
Jedną trzecią całej sprzedaży stanowią produkty jogurty pitne. Mają one najwyższy potencjał wzrostu (5,7% rocznie). Przewiduje się, że najwyższy potencjał wzrostu będą miały jogurty mrożone.
70% jogurtów sprzedaje się na obszarze Europy i Azji.
Największymi graczami na tym rynku są: Danone, Nestlé, Parmalat, Yakult, Chobani, Yoplait, Arla Foods, Müller i FrieslandCampina.

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.