Rynek ciągników rolniczych w Belgii na hamulcu

Data publikacji:
Rynek ciągników rolniczych w Belgii na hamulcu

Rynek ciągników w Belgii zaciągnął hamulec. Liczba zarejestrowanych ciągników od stycznia do grudnia 2022 r. spadła o 15,7% do 2065 sztuk.

Praktycznie wszyscy producenci sprzedali mniej maszyn niż w poprzednim roku. Dużą porażkę poniósł New Holland - dane dotyczące sprzedaży spadły tu o ponad 32%, co kosztuje lidera z poprzedniego roku udział w rynku (18,7%), a także pole position. Wprawdzie John Deere (-3,8%) również doznał umiarkowanego spadku, ale udało mu się zyskać udział w rynku (23,5%) i awansować na pierwsze miejsce. Trzecim najsilniejszym w polu, podobnie jak w 2021 r., jest Fendt, który umacnił swoją pozycję dzięki wzrostowi udziału w rynku (13,1%). Największe straty poniosła Kubota. Przy zaledwie 44 sprzedanych ciągnikach jej udział w rynku skurczył się o prawie 3/4 do 2,1%. 
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.