Raporty Aktualności

Rynek ciągników rolniczych na Węgrzech spadł o 27%

Data publikacji:

Rolnictwo na Węgrzech ma zróżnicowaną strukturę. Około połowa gruntów rolnych jest uprawiana przez niewielką liczbę dużych gospodarstw. Jednak większość gospodarstw rolnych uprawia mniej niż 5 ha. Nadal istnieje potrzeba modernizacji, ale w 2023 r. w tej naddunajskiej republice dostarczono o 27% mniej nowych ciągników.

    Rynek ciągników rolniczych na Węgrzech spadł o 27%

 

Lider rynku, firma John Deere, do której należy prawie 1/4 wolumenu sprzedaży, również odnotował znaczny spadek. Liczba sprzedanych ciągników zmniejszyła się do 539 sztuk (-35,3%). 

 

Jednak kolejne dwie firmy w rankingu odnotowały jeszcze większe spadki: sprzedano tylko 271 ciągników Solis (-36,4%), a New Holland (-32,8%) również pojawił się na rynku z zaledwie 262 nowymi maszynami. 

 

Największym zwycięzcą wśród marek ciągników jest Claas, który dostarczył prawie dwa razy więcej ciągników niż w poprzednim roku (243 sztuki).

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.