[ATR] Nowości Case IH

RTK z plusem

Data publikacji:

Case IH wprowadza nową generację sygnału RTK (Real Time Kinematic), nazwaną RTK+, który mierzy poszczególne punkty za pomocą systemów nawigacji satelitarnej, takich jak GPS, GLONASS oraz dostępny w niedalekiej przyszłości system Galileo.

Każda stacja jest dokładnie mierzona zgodnie z europejskim przestrzennym układem odniesienia ETRS89. RTK jest to sygnał korekcyjny, który umożliwia wyznaczenie pozycji z dokładnością pojedynczych centymetrów. RTK+ jest kompatybilny z większością sprzętu stosowanego do nawigacji w rolnictwie, otwierając to rozwiązanie dla dużej grupy klientów nie tylko korzystających z maszyn Case IH. RTK+ operuje zawsze i jest natychmiastowo do dyspozycji klientów. Nie ma potrzeby zmiany ustawień na wyświetlaczu przez operatora podczas przemieszczania się z jednego obszaru do drugiego, ponieważ Case IH RTK+ zapewnia bezproblemową sieć dla komfortowych, dokładnych i wiarygodnych sygnałów korekcyjnych.

Wszystkie stacje bazowe w sieci lokalnej RTK są połączone z centralnym serwerem Case IH. Serwer oblicza określony zestaw danych korekcyjnych dla faktycznego miejsca pracy ciągnika lub kombajnu przy użyciu wielu metod, takich jak CORS, SRR i wiele innych. Korekcja jest następnie dostarczana przez sieci GSM za pośrednictwem wielu możliwych formatów, w celu zapewnienia jak najlepszej kompatybilności z każdym urządzeniem. Gwarantuje to pełną precyzję RTK, niezależnie od odległości do następnej stacji bazowej. Niesie to widoczne korzyści dla wykonawców, konsorcjów maszynowych i dużych przedsiębiorstw zorientowanych na rozwój, w szczególności w odniesieniu do koncepcji i operacji logistycznych zbioru.
Aplikacja AFS RTK+

Producent oferuje również dla swoich użytkowników aplikację mobilną, która umożliwia przeglądanie stanu stacji referencyjnych i urządzeń w trybie na żywo w telefonie. Dzięki temu istnieje możliwość sprawdzenia aktywnych maszyn lub stacji referencyjnych z poziomu smartfonu. Dodatkowo można uzyskać szczegółowy przegląd konkretnej maszyny lub stacji referencyjnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.