[ATR] Technika DLG

Rozwój technologii zbioru ziemniaków

Data publikacji:

Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG od kilku lat organizuje tematyczne konferencje po nazwą Land.Technik für Profis. Tegoroczna konferencja dotyczyła techniki w uprawie okopowych. Poniższy tekst dotyczący techniki w uprawie ziemniaków został opracowany na podstawie wykładu dr Ruperta Geischedera z firmy Ropa.

Przyczyny zmian w technice dla uprawy ziemniaków

W ostatnich kilku latach nadwyżka ziemniaków na rynku nie sprzyjała opłacalności ich uprawy. Zmusiło to wiele gospodarstw do zmian w technologii produkcji i marketingu ziemniaków. W szczególności plantatorzy musieli dokonać optymalizacji kosztów produkcji, a także przyjąć jako priorytetowy cel dostosowanie jakości ziemniaków do wymagań rynku. Szczególna rola dla spełnienia tych wymagań przypada zbiorowi ziemniaków, w tym organizowania zbioru i transportu ziemniaków poprzez usługodawców. Powiązane to jest także z wprowadzaniem do zbioru ziemniaków maszyn samojezdnych, które są już od lat standardem w technologii zbioru zbóż i buraków cukrowych.
Kombajny 1-rzędowe

Wraz z koncentracją uprawy ziemniaków w mniejszej ilości, ale o większej powierzchni gospodarstw, w zbiorze nastąpiło przejście z dominującej technologii opartej na kombajnach 1-rzędowych do zbioru maszynami wielorzędowymi. Obecnie. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 09/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.