[ATR] Aktualności Fendt

Rozwiązanie „Intelligent Hay” od Fendta

Data publikacji:

Firma Fendt opracowała koncepcję „Intelligent Hay”, która umożliwia zbieranie i przetwarzanie informacji o każdej beli prostopadłościennej.

Podczas procesu prasowania prasa rejestruje wszystkie specyficzne dane beli dotyczące jakości, jej pozycji GPS, wilgotności, liczby warstw przypadających na każdą belę, a także informacje o stosowaniu dodatków i wymiarach beli.

W każdej beli podczas procesu prasowania z trzecim lub czwartym sznurem wplatany jest specjalny sznur odporny na działanie niekorzystnych czynników pogodowych i temperatury z czipem RFID. Czipy są umieszczone w sznurze tak, aby bela o długości do 2,4 m była tkana pojedynczo, a w przypadku większej beli możliwe jest również wplatanie dwóch czipów. Dzięki czipom RFID każdej beli przypisywany jest kod, pod którym dane beli zapisywane są w chmurze. Na ich podstawie bele można przechowywać i sprzedawać zgodnie z ich jakością.
Odczytanie danych z beli wymaga zeskanowania czipu RFID. Odpowiednie dane są wyświetlane na smartfonie, komputerze lub tablecie w aplikacji BaleLink. Użytkownik może również udostępnić dane bel sprzedawcom lub innym rolnikom. Rozwiązanie to zapewnia wgląd w jakość beli podczas sprzedaży. Cały proces oraz zapisywanie i przechowywanie danych są zgodne ze ścisłymi wytycznymi europejskiego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.