Wywiady Aktualności

Rozwiązania wpierające rynek

Data publikacji:

Jak wskazuje Związek Polskiego Leasingu, branża leasingowa 2020 r. rozpoczęła od niewielkiego wzrostu dynamiki w zakresie udzielonego finansowania na poziomie 0,4% r/r, a sam segment maszyn 2,9% r/r za pierwsze dwa miesiące br. Na tym tle sektor Agro przedstawiał się ciągle korzystnie.

Tyle danych, które w obecnej sytuacji wydają się mieć walor historyczny. – Po stronie producentów ma miejsce czasowe wstrzymanie produkcji w fabrykach produkujących maszyny i urządzenia rolnicze, ograniczenia w obszarze logistyki wyrobów gotowych, przejście części pracowników firm obsługujących branżę rolną na zdalną pracę, co niewątpliwie ogranicza efektywność działania czy wahania kursów walut. Elementy te mają duży wpływ na działalność dystrybutorów, dilerów. W przypadku klientów końcowych, gospodarstw rolnych jednym z najbardziej odczuwalnych skutków jest zmiana cen na produkty wytwarzane w gospodarstwach, wywołane ograniczeniami po stronie eksportu i importu – mówi Piotr Kamiński, dyrektor sprzedaży ds. Foods&Agriculture w De Lage Landen Leasing Polska.

Szybkie działania

Rynek Agro bardzo szybko ewoluuje, a do tego bieżąca sytuacja jest dynamiczna, dlatego należy podejmować odpowiednie kroki minimalizujące ryzyka związane z recesją. Podobnie stało się w przypadku branży leasingowej, która wdrożyła odpowiednie narzędzia wspierające funkcjonowanie klientów czy partnerów biznesowych, takich jak umożliwienie odroczenia bieżących zobowiązań na okres od 3 do 6 miesięcy.

– Wprowadziliśmy pod koniec marca szybką możliwość zmiany harmonogramu i odroczenia rat nawet o 6 miesięcy. Zasady są proste, wnioski mogą być składane zdalnie, będą realizowane w możliwie najkrótszym czasie. Co ważne, odstąpiliśmy od opłat za odroczenie spłat rat. Wystarczy do tego wniosek klienta, który bezpłatnie i szybko można złożyć poprzez portal klienta eBOK24 – wymienia Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing.

– Ograniczamy negatywny wpływ epidemii na działania z dilerami pojazdów oraz maszyn i urządzeń. Zrezygnowaliśmy z przewidzianych w umowach dodatkowych odsetek. Jeśli diler nie zrealizuje założonych planów sprzedażowych, dajemy mu możliwość wydłużenia terminu płatności odsetek kwartalnych w pożyczce finansującej stok nawet o 90 dni. Dodatkowo wydłużamy do 90 dni możliwość spłaty częściowej lub całkowitej przedmiotów finansowania, dla których zbliża się termin rotacji. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z propozycji i wydłużyć termin płatności, składają wniosek w formie elektronicznej. Poza tym spółka zdecydowała się z początkiem kwietnia umożliwić przedsiębiorcom zdalne podpisanie umowy leasingu kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem własnoręcznym, złożonym w trakcie eSpotk@nia z doradcą leasingowym – dodaje.

Na dostarczaniu rozwiązań wspierających dystrybutorów, dilerów i klientów końcowych ukierunkowane są również działania podejmowane przez DLL.

– Pomimo pracy zdalnej naszych pracowników oraz dilerów, w sposób ciągły prowadzimy akcje związane z finansowaniem maszyn oraz urządzeń rolniczych sprzedawanych przez naszych partnerów, ograniczając do minimum czas potrzebny na realizację transakcji w obecnych realiach. Od kilku lat wdrażamy innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie, dzięki którym jesteśmy w stanie w sposób ciągły wspierać naszych partnerów, dilerów, nie tylko w czasach bardzo dobrych dla branży, ale również wtedy, gdy pojawiają się trudniejsze chwile – kwituje Piotr Kamiński.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.