Technika

Rozwiązania modułowe od Köckerling

Data publikacji:

Systemy modułowe w technice rolniczej pozwalają tworzyć nowe konfiguracje maszyn i urządzeń, a także zapewniają dodatkowe funkcje. Rozwiązania tego typu oferuje również firma Köckerling, renomowany producent maszyn do uprawy i siewu.

W zakresie techniki modułowej niemiecka firma proponuje takie produkty jak: wzmacniacz siły uciągu, innowacyjny system zbiorników do nawozów i nasion oraz siewnik do wysiewu poplonów.
Wzmacniacz siły uciągu wykorzystuje masę maszyny do optymalnego dociążenia tylnej osi ciągnika, co znacząco poprawia przyczepność tylnych kół. Wzmacniacz może współpracować z różnymi maszynami Köckerling, takimi jak Quadro, Vector, Vario i Rebell-profiline, a opcjonalnie także z innymi (konieczna konsultacja z firmą Köckerling). Połączenie wzmacniacza z ciągnikiem zapewnia specjalny przegub montowany na siłowniku hydraulicznym. Umożliwia to dopasowanie wzmacniacza do każdego ciągnika i jego optymalne działanie.

Podwójny Boxer

Produktem modułowym, który znajduje zastosowanie w różnych maszynach, jest innowacyjny system zbiorników Boxer o pojemności 2 x 1450 l, służący do transportu oraz dozowania nasion i nawozów. Zawieszany na tylnym TUZ ciągnika może współpracować z agregatami zaczepianymi, takimi jak np. Allrounder profiline 6 i 7,5 m, Rebell profiline czy Vector, co umożliwia uprawę i wysiew nawozów i nasion za jednym przejazdem.

Pod każdym zbiornikiem znajduje się opracowany przez firmę Köckerling aparat dozujący z poliuretanowymi wałkami, napędzanymi silnikami hydraulicznymi, zapewniający wysiew w zakresie od 1,5 do 400 kg/ha, dostosowany do prędkości (określanej przez GPS), a także zgodny z wprowadzonymi mapami pól. Sterowanie dozowaniem materiału siewnego i nawozu odbywa się niezależnie, poprzez firmowy terminal Isobus z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 5,7’’ lub inny kompatybilny ze standardem Isobus, także będący na wyposażeniu ciągnika. Maszyna ma szerokość 3 m, waży 1200 kg i wymaga minimalnego przepływu oleju 45 l/min. Oba zbiorniki są dobrze widoczne z kabiny okienka, przez które widać stan ich napełnienia. Odstęp pomiędzy zbiornikami zapewnia widok na zaczepioną maszynę uprawową.

Seed Drill

Do maszyn modułowych Köckerling zalicza również rzutowy siewnik poplonów Speed Drill, który może być montowany na firmowych agregatach uprawowych Allrounder 600/750-profiline, Quadro, Vector i Vario. Siewnik ma zbiornik o pojemności 400 l i liczbę węży pneumatycznych rozprowadzających nasiona dostosowaną do szerokości roboczej agregatu uprawowego. Wyloty węży są umieszczone za wałem pierścieniowym, dzięki czemu nasiona są wydmuchiwane na dogniecioną glebę i przysypywane pulchną warstwą ziemi przez kończącą uprawę bronę. Aparat dozujący napędzany jest elektrohydraulicznie, a dmuchawa hydraulicznie, co zapewnia wystarczającą ilość powietrza przy każdej prędkości i szerokości roboczej. Wprowadzona dawka jest zachowywana w każdych warunkach, ponieważ dozowanie jest na bieżąco dostosowywane do prędkości roboczej (pomiar prędkości GPS). Dawkę na ha można przy tym zmieniać w trakcie jazdy. Sterowanie odbywa się poprzez terminal podstawowy (Isobus) z wyświetlaczem 5,7’’ lub innym kompatybilnym terminalem zgodnym z Isobus, także według mapy wysiewu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.