Rozsiewacze Bogballe w nowej odsłonie

Data publikacji:

Produkująca wysokiej jakości rozsiewacze nawozów duńska firma Bogballe ustawicznie doskonali swoje maszyny. Efekty tych zabiegów są widoczne również w kompaktowych rozsiewaczach z serii L, które w najnowszych wersjach L15 i L20 zwracają uwagę m.in. ulepszonym designem, zmodernizowaną konstrukcją ramy, rozwiązaniami ułatwiającymi opróżnianie i czyszczenie maszyny, a także pełną kompatybilnością z aplikacją NAVI do sterowania za pomocą tabletu.

 

Importowane przez firmę Anderwald rozsiewacze Bogballe wyróżnia innowacyjny, wyjątkowo precyzyjny system rozsiewu, w którym tarcze obracają się do środka, a pole pokrywane jest nawozem czterokrotnie. Podobnie jak dotychczasowe, nowe wersje L15 i L20/L20W (z systemem ważenia) charakteryzują się również budową umożliwiającą nawet trzykrotne powiększenie pojemności. Oferujące szerokość rozrzutu 10-18 m modele L15 mają pojemność od 500 do 1600 l, natomiast L20/L20W o szerokości roboczej 12-24 m mieszczą od 700 do 2050 l.

Lepsze wyposażenie

Rozsiewacze L15 i L20/L20W doskonale sprawdzają się także w rozprowadzaniu preparatów przeciw ślimakom czy w siewie roślin drobnonasiennych. Umożliwiają  to różne tryby ustawienia wylotów nawozu. Oprócz pozycji całkowicie zamkniętej (w L15 tylko prawa strona), dostępne jest ustawienie standardowe, pozwalające rozsiewać do 300 kg/min, ustawienie minimum - do wysiewu do 75 kg/min (L15 opcja), oraz mikro - od 0,5 do 15 kg/min (L15 opcja). Rozsiewacze wyróżnia także szybka kalibracja z urządzeniem S-Indicator oraz szybkie i łatwe opróżnianie, dzięki otworom w tarczach, zaślepianych na czas pracy.
W maszynach z serii L dostępne jest także zdalne (oprócz ręcznego) przełączanie na wysiew graniczny, hydraulicznie bądź elektrycznie. Modele L otrzymały także większe, wzmocnione sita w skrzyni, łatwe do demontażu i czyszczenia, a także podwójnie ułożyskowane mocniejsze mieszadła, zapożyczone z serii M.
Rozsiewacze mogą być obsługiwane przez różne sterowniki, są przygotowane do rozsiewu z GPS, łącznie z nawożeniem zmienną dawką i automatycznym sterowaniem wirtualnymi sekcjami (szerokością roboczą), a także kompatybilne ze standardem Isobus oraz aplikacją NAVI do sterowania tabletem.

Nowy design

Rozsiewacze z serii L mają nowoczesny design i są szczególnie łatwe do czyszczenia, czemu służą specjalne otwory w ramie oraz deflektory kierujące wodę z myjki do trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Aby uchronić elementy robocze przed zabrudzeniem błotem z kół, maszyny wyposażono również w składane, łatwe do zdemontowania chlapacze z tworzywa. Dobrą widzialność podczas transportu zapewniają kompletne zespolone lampy diodowe (opcja), odporne na działanie czynników zewnętrznych (ochrona IP69). Światła są zamontowane tylko dwiema śrubami i chronione przez solidne obudowy z tworzywa. Rozsiewacze są doskonale widoczne, nawet w świetle dnia, także dzięki dużym powierzchniom odblaskowym. Dodatkowe otwory w elementach zawieszania umożliwiają montaż kółek magazynowych do przetaczania, zawieszenie maszyny na TUZ kat. I (L15) czy jej ustawienie do nawożenia pogłównego (L20). Podłączanie ułatwia zwiększona o 50 mm (L20) lub 90 mm (L15) odległość rozsiewacza od ciągnika.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.