Wiele innowacji
Konstrukcja rozsiewacza ukierunkowana jest na wysoką jednoczesną precyzję działania i łatwość obsługi. Połączenie z ciągnikiem odbywa się poprzez układ trójpunktowy z funkcją pływającą. Zbiornik nawozowy składa się z kosza zasypowego i nadstawek, całość można rozbudować o 3 nadstawki, dostosowując pojemność do wymagań danego gospodarstwa. W samym koszu umieszczono natomiast dwie kratki przesiewające nawóz oraz dwie osłony stożkowe nad mieszadłami, które usprawniają przepływ materiału niezależnie od stopnia wypełnienia zbiornika.
Wylot nawozu wspomagają dwa wolnobieżne, wibracyjne mieszadła, których praca nie powoduje efektu „mielenia” nawozu. System Twin Shutter zawiera po dwie elektrycznie regulowane zasuwy na każde wyjście. Jedna reguluje dawkę nawozu druga steruje otwieraniem i zamykaniem. Taki układ zapewnia maksymalną precyzję działania. Ponadto jest tutaj również akcelerometr, pozwalający uzyskać najdokładniejszy odczyt wagi, nawet podczas pracy w pagórkowatym terenie.
Najwyższa precyzja działania
Rozsiewacz Primo doskonale wpisuje się w potrzeby rolnictwa precyzyjnego i Rolnictwo 4.0. Dzięki automatycznej regulacji punktu podawania nawozu, może sprawnie obsługiwać kontrolę sekcji, 16 prawych/16 lewych, zarządzanych całkowicie niezależnie. Jego opatentowany system szybkiego montażu tarcz rozsiewających umożliwia wymianę tarcz w mniej niż 5 min, a tym samym na zmianę zasięgu z 12 do nawet 36 m.
Całe zarządzanie odbywa się z kabiny operatora poprzez terminal wirtualny lub terminal ciągnika, co jest oczywiście wygodniejsze. Obsługa rozsiewacza odbywa się poprzez terminal komunikacyjny zgodny z Isobus, z wewnętrznie opracowanym i certyfikowanym oprogramowaniem AEF. Zmiana szerokości rozsiewu jest tutaj bardzo płynna. Użytkownik może korzystać z dedykowanej aplikacji i stosować zmienne dawkowanie, Variable Rate (VR), zgodnie z potrzebami każdego pola.