Rolnictwo 4.0 Nowości Ochrona i nawożenie

Rozsiewacz Amazone z komputerem AmaSpread2

Data publikacji:

Firma Amazone wprowadziła nowy komputer obsługowy AmaSpread 2, dedykowany do rozsiewacza ZA-V Profis Control. Pod tą nazwą kryje się terminal, który wyróżnia komfort obsługi i prosta nawigacja w menu. 

    Rozsiewacza Amazone z komputerem AmaSpread2

Cechą charakterystyczną komputera jest przede wszystkim logiczna struktura menu, która w połączeniu z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3 cala i podwyższonym kontraście gwarantuje wysoki komfort obsługi. Wszystkie informacje dotyczące rozsiewacza, w tym dawki nawozu czy pozostałej ilości nawozu w zbiorniku, są prezentowane w jasny i wyraźny sposób. Co istotne, terminal nie ma rozbudowanej struktury menu - każda istotna funkcja ma osobny przycisk.

Wszystkie ważne funkcje związane z dozowaniem i rozsiewaniem nawozów na granicy pola można wywołać bezpośrednio, naciskając podświetlony, wygodny w obsłudze przycisk. Dzięki temu obsługa jedną ręką podczas rozsiewania nawozów nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo można zapisać specjalne ustawienia dla 10 różnych typów nawozów i korzystać z nich w każdej chwili. Ponadto rejestrowane są dane na temat rozsianej ilości, obrobionej powierzchni oraz czasu pracy, co ułatwia prowadzenie dokumentacji przez użytkownika. 

W zasięgu ręki

Poza regulacją dawki rozsiewu zależną od prędkości roboczej, komputer AmaSpread 2 pozwala m.in. na przełączanie pomiędzy maksymalnie 6 sekcjami szerokości i korzystanie z funkcji ważenia rozsiewacza Profis. Z kolei dzięki szybkiemu dostosowaniu dawki nawozu można bez żadnej zwłoki reagować na warunki panujące na polu.

Dokładna regulacja dawki poprzez komputer obsługowy to także zasługa techniki ważenia z częstotliwością 200 Hz. W efekcie stałą dawkę rozsiewu można uzyskać niezależnie od jakości nawozu, a nawet podczas przejazdów roboczych po zboczach (opcjonalny czujnik nachylenia terenu). Należy także zwrócić uwagę, iż przy zastosowaniu systemu rozsiewu granicznego Limiter V+ użytkownik może - w zależności od okoliczności - wybierać pomiędzy rozsiewem krawędziowym, granicznym i przy rowach, nie opuszczając przy tym kabiny ciągnika.

Dostępne na życzenie czujniki stanu napełnienia połączone z komputerem AmaSpread 2 ostrzegają użytkownika o kończącym się nawozie w zbiorniku. Możliwości terminalu uzupełniają funkcje sterowania oświetleniem roboczym.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.