Technika

Rozpylacze ceramiczne do sadów i winnic od Albuz

Data publikacji:

Francuski koncern Solcera już od 2005 r. dostarcza na polski rynek rozpylacze ceramiczne marki Albuz, a także części do opryskiwaczy i inne akcesoria potrzebne do wykonywania dobrych zabiegów polowych i sadowniczych. Polski przedstawiciel tej marki - firma Bott Agro ma sieć dilerów obecną na terenie całego kraju oferując swoim klientom wysokiej jakości produkty i wsparcie techniczne.

Wydajna praca podczas wykonywania zabiegów agrotechnicznych w sadach i winnicach jest jednym z czynników decydujących o wysokości i jakości zbiorów. Skuteczna aplikacja środków ochrony roślin wymaga dostarczenia odpowiedniej dawki preparatu na daną powierzchnię. Prędkość jazdy opryskiwacza decyduje tutaj o wydajności oprysku (w ha/h) jednak zbyt duża nie gwarantuje jego oczekiwanej skuteczności. Ponadto na możliwą prędkość oprysku ma również wpływ teren, po którym porusza się maszyna, a także parametry opryskiwacza. Należą do nich charakterystyka wentylatora z jego prędkością wylotową oraz wydatek cieczy z opryskiwacza (l/min), który wynika z powierzchni przekroju, wielkości otworu wylotowego rozpylaczy oznaczonego kolorem wg normy ISO 10625 (Sprzęt do ochrony upraw. Dysze opryskowe. Oznaczenie kolorami w celu identyfikacji), ciśnienia cieczy roboczej i liczby czynnych rozpylaczy. Opryskiwacze sadownicze są projektowane dla prędkości jazdy około 6 km/h. Rozpylaczami Albuz można opryskiwać z każdą prędkością roboczą, jeżeli tylko przystawka wentylatorowa opryskiwacza zapewni wymagane przez producenta pokrycie powierzchni roślin. Dla podniesienia wydajności oprysku, nie wystarczy tylko zwiększenie wydatku cieczy. Optymalny oprysk wymaga też uwzględnienia wielkości aplikowanych kropel. Dlatego należy używać rozpylaczy o zalecanej ich wielkości.

Albuz posiada w swojej ofercie rozpylacze wirowe o pustym stożku serii ATR 60 oraz 80 zalecane do aplikacji środków ochrony roślin w sadach i winnicach. Dobrze sprawdzają się przy opryskiwaczach tunelowych, taczkowych, można ich używać w uprawach pasowych. Zalecane ciśnienie robocze wynosi od 3 do 20 barów, a kąt oprysku 60 lub 80°. Precyzyjnie elementy wewnątrz komory wirującej wykonane są z ceramiki, co zapewnia wysoką wytrzymałość na zużycie. Wkładka wirowa montowana jest na zatrzask. W razie potrzeby, np. do czyszczenia, rozpylacze można łatwo i bez konieczności użycia narzędzi rozłożyć. Tabela wydatków z kodowaniem kolorem w zależności od ciśnienia roboczego oraz deklarowana wielkość kropel pozwalają na optymalny wybór rozpylacza.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.