Gospodarka i rolnictwo

Rozmowy polsko-litewskie o handlu świniami

Data publikacji:

Zagadnienia dotyczące handlu żywymi świniami omawiano w poniedziałek podczas spotkania szefów służb weterynaryjnych Polski i Litwy.

Celem spotkania polskiego głównego lekarza weterynarii Pawła Niemczuka oraz  dyrektora Państwowej Komisji ds. Żywności i Weterynarii na Litwie Dariusa Remeika było przeanalizowanie wymogów i warunków dwustronnego handlu żywymi świniami.

Dyskutowano nt. stosowania środków kontrolnych i zapobiegawczych w odniesieniu do występowania ASF w obu krajach oraz wymogów technicznych dotyczących handlu trzodą chlewną z regionów objętych ograniczeniami w związku z ASF.

Szefowie służb weterynaryjnych obu krajów zgodzili się z koniecznością zaostrzenia technicznych wymagań kontrolnych  i usprawnienia mechanizmów wymiany informacji między Litwą i Polską.

Były to rozmowy techniczne przed spotkaniem ministrów rolnictwa obu krajów, które odbędzie się  w Berlinie podczas targów Zielony Tydzień.

Źródło:MRiRW

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.