Nowości

Rozdrabniacze do słomy Haybuster

Data publikacji:

Amerykańska firma Haybuster jest producentem maszyn rolniczych takich jak: rozdrabniacze do słomy, ścielarki, siewniki, wozy paszowe i zbieracze kamieni. Polskim dystrybutorem produktów tej marki jest firma Agra z Wrocławia, która sprowadza maszyny oraz niezbędne części zamienne bezpośrednio z USA. Zajmuje się także serwisowaniem urządzeń zakupionych w naszym kraju.

 

Rozdrabniacze to urządzenia przeznaczone do rozdrabniania większości surowców roślinnych takich jak: słoma, siano, kolby kukurydzy, ziarna kukurydzy, drobne ziarno oraz biomasę. Stosowanie rozdrabniaczy umożliwia szybkie i wydajne przygotowanie materiału roślinnego o wymaganych parametrach. W gospodarstwach rolnych rozdrabniacze przeznaczone są do przygotowania słomy do ścielenia w budynkach inwentarskich, przygotowania paszy dla zwierząt, rozdrabniania ziarna kukurydzy i zbóż oraz przygotowania surowców roślinnych do peletowania. Rozdrabniacze Haybuster, dzięki stosowaniu różnego rodzaju sit, pozwalają uzyskać sieczkę o długości frakcji od 5 do 150 mm. Przerabiają słomę przechowywaną w postaci luźnej, w kostkach lub balotach (konieczne jest usunięcie sznurka wiążącego). Wydajność rozdrabniaczy waha się od 1 do nawet 20 t/h w zależności od modelu maszyny, wilgotności materiału, średnicy zamontowanych sit lub ich braku. Amerykański producent oferuje 5 modeli maszyn.

Ekonomiczne rozwiązania

Haybuster H-800 jest najmniejszym i najbardziej ekonomicznym modelem. Wydajność urządzenia to od 1 do 3 t słomy/h, a wymagana moc ciągnika wynosi 80-130 KM. Sterowanie maszyną odbywa się poprzez ręczną regulację obrotów tuby oraz wysuwanie ostrzy tnących. Tuba mieści balot o maksymalnej średnicy 1,52 m. Kierunek wydmuchu masy roślinnej jest regulowany w zakresie 360º za pomocą hydraulicznie sterowanej dmuchawy.
Model H-1000 również prezentuje ekonomiczną linię rozdrabniaczy, jest jednak znacznie lepiej wyposażony. Jego wydajność wynosi od 1 do 6 t słomy/h, wymaga traktora wyposażonego w WOM o mocy 100-150 KM. W przypadku tej maszyny sterowanie odbywa się poprzez elektroniczną regulację prędkości tuby, elektroniczny układ przeciążeniowy oraz manualną regulację wysuwania noży. Tuba o szerokości 2,44 m i głębokości 1,15 m pomieści bele i kostki słomy o każdym rozmiarze. Podwójny przenośnik ślimakowy transportuje sieczkę na przenośnik. Rozdrobniony surowiec jest odbierany hydraulicznie sterowanym przenośnikiem taśmowym o szerokości 0,46 m i długości 6,1 m. 
Model H-1030 Big Bite pracuje z wydajnością od 1 do 12 t słomy/h i wymaga mocy 150-250 KM. Prezentowany model wyróżnia funkcja podnoszenia tuby, co umożliwia dostęp do noży i sit oraz ułatwia serwisowanie maszyny. Tubę porusza elektronicznie sterowany silnik hydrauliczny, a przekazywanie napędu z silnika na tubę odbywa się za pośrednictwem samonapinającego się łańcucha. Wyposażenie rozdrabniacza obejmuje również wał rozdrabniający „heavy duty” z systemem młotków rozdrabniających oraz przenośnik taśmowy o szerokości 0,61 m i długości 6,4 m.

Rozdrabniacz klasy premium

Flagowym modelem amerykańskiego producenta jest Haybuster H-1130 Big Bite, o wydajności od 1 do 20 t słomy/h i zapotrzebowaniu na moc 200-300 KM. Maksymalną wydajność maszyny zapewnia zastosowanie wału rozdrabniającego „heavy duty” o długości ponad 127 cm, z systemem zawieszonych, hartowanych młotków, podnoszonej tuby o szerokości 2,72 m, przenośnika taśmowego o szerokości 0,61 m i długości 8 m, i kontrolera Dura Tech optymalizującego prędkość maszyny i obciążenie silnika. 
Rozdrabniacz H-1130 jest również dostępny w wersji elektrycznej. Zasilany jest wówczas przez 2 silniki elektryczne: pierwszy o mocy 220 KM obsługujący rozdrabniacz, drugi o mocy 10 KM odpowiadający za układ hydrauliczny.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.