[ATR] Aktualności KorbanekRostselmash

Rostselmash/Korbanek - Światowe podium

Data publikacji:
płaskorzeźba
hala produkcyjna
hala produkcyjna
hala produkcyjna
hala produkcyjna
maszyna

W dniach 9-12 kwietnia na zaproszenie firm Korbanek i Rostselmash mieliśmy okazję zwiedzić jedną z największych fabryk maszyn rolniczych na świecie – producenta m.in. kombajnów zbożowych i sieczkarni – firmę Rostselmash z Rostowa nad Donem.

Od początku działalności fabryki – czyli od 1929 roku – z fabryki wyjechało ponad 2,6 miliona maszyn – co plasuje rosyjskiego producenta na trzecim miejscu wśród producentów kombajnów na Świecie i daje ok. 20% udział na światowym rynku kombajnów. Większość maszyn z logiem Rostselmash trafia na rynki byłego ZSRR (ok. 70%), ale producent od pewnego czasu rozpoczął ekspansję na rynki Europy Środkowej i Zachodniej – w Polsce sprzedaż od 1 stycznia 2018 roku jest realizowana przez firmę Korbanek. Najpopularniejszym modelem w historii firmy został model Nova, którego wyprodukowano ponad 1,2 miliona sztuk i tym samym ustanowiona rekord Guinessa w produkcji jednego modelu. Rekordowym rokiem dla rosyjskiego producenta był rok 1995, kiedy to wyprodukowano ok. 85.000 sztuk kombajnów. Dziś Rostselmash produkuje nie tylko kombajny zbożowe i sieczkarnie samojezdne, ale również duże ciągniki Versatile (po zakupie kanadyjskiej firmy), tzn. pokosówki, maszyny do zielonek – kosiarki i zgrabiarki, prasy, osprzęt komunalny, opryskiwacze i przyczepy do transportu ziarna. Łącznie w portfolio rosyjskiego potentata jest ponad 150 modeli maszyn w 24 grupach produktowych. Obecnie fabryka należy do prywatnych akcjonariuszy. W fabryce produkowanych jest obecnie ok. 22.000 różnych komponentów do kombajnów, z czego 80% trafia do maszyn z logiem Rostselmash, a pozostałe 20% do kooperantów, wśród których znajdziemy takie marki jak: Indesit, Bosch, Beco, Renault czy Nissan – co wskazuje niewątpliwie na wysoka jakość produkowanych komponentów trafiających również na rynki europejskie. Łączna powierzchnia fabryki wynosi 120 hektarów, a wydajność roczna to aż 6.000 kombajnów (w tym 50-60 sztuk stanowią kombajny gąsienicowe). Rosyjski producent nie zwalnia tempa i ciągu najbliższych dwóch lat planuje uruchomić nowoczesną malarnię – przewidywany koszt inwestycji to 50 milionów Euro.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.