Aktualności

Rostselmash/Korbanek - Doświadczony partner

Data publikacji:

Spółka Korbanek z siedzibą w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym ogłosiła rozpoczęcie współpracy z największym rosyjskim producentem maszyn rolniczych - firmą Rostselmash. Od stycznia 2018 r. Korbanek będzie wyłącznym importerem sprzętu z logiem Rostselmash na rynku polskim.

Maszyny Rostselmash, dotychczas importowane przez mazowiecką firmę Lupus, to przede wszystkim kombajny zbożowe i sieczkarnie samojezdne, choć paleta oferowanych wyrobów jest znacznie szersza. Znakiem rozpoznawczym są jednak maszyny żniwne, które zostały zaprezentowane (Vector 425, Acros 595 Plus i RSM 161) podczas specjalnego pokazu w dniu 4 sierpnia, w Sokolnikach Wielkich koło Poznania. Prezentacja polowa poprzedzona została konferencją prasową, podczas której Anton Małykin, dyrektor sprzedaży w Europie firmy Rostselmash podkreślał:

Dużą zaletą naszych maszyn jest to, że są bardzo dobrze zbalansowane pod względem ceny do jakości i wydajności. Ta główna korzyść daje dużą przewagę dla gospodarstwa rolnego, które użytkuje taką maszynę. Nasza filozofia zakłada, aby wraz ze sprzedażą zaoferować odpowiednie wsparcie posprzedażowe, dzięki czemu klient będzie miał do dyspozycji części zamienne i serwis. Na wszystkich naszych rynkach zbytu zwracamy na to szczególną uwagę. Widzimy bardzo duży potencjał rozwoju marki Rostselmash w Europie, w tym w Polsce. Modele, które produkujemy, w najbliższej przyszłości na rynku polskim powinny się cieszyć dużym zainteresowaniem. Wierzymy, że firma Korbanek jest partnerem, który spełni pokładane przez nas nadzieje.

Dobra jakość, odpowiednia obsługa

W podobnym duchu wypowiedział się Paweł Korbanek, prezes spółki z Tarnowa Podgórnego, która przez blisko 30 lat działalności udowodniła, iż należy jej się miano eksperta w zakresie sprzedaży i obsługi serwisowej maszyn żniwnych. – Sprzedaliśmy 6 tys. kombajnów Claasa i 650 maszyn żniwnych koncernu AGCO. Z firmą tą współpracujemy do końca br., a od stycznia 2018 r. wiążemy się z nowym partnerem, który tylko w tym roku wyprodukuje 6 tys. kombajnów - wielokrotnie więcej niż nasz dotychczasowy partner. Po zapoznaniu się z ofertą Rostselmash mogę powiedzieć, że są to maszyny konkurencyjne cenowo, charakteryzujące się wysoką jakością, co sprawdziliśmy w praktyce, pracując w bardzo trudnych warunkach - kombajny te pracują lepiej, niż te które z racji dotychczasowej współpracy mogliśmy poznać wcześniej. Rolnicy oczekują dobrej jakości towaru, obsługi serwisowej, dostępności części i atrakcyjnej ceny. Dzięki współpracy z firmą Rostselmash, którą będziemy prowadzić za pośrednictwem wszystkich naszych punktów dilerskich w całym kraju, możemy spełnić wszystkie te oczekiwania – przekonuje Paweł Korbanek.

Podstawy do optymizmu

Podstawę do optymizmu stanowią również bardzo dobre wyniki sprzedaży, które w br. odnotowuje spółka Korbanek - wzrost o 70% rok do roku (m.in. podwojenie sprzedaży ciągników Massey Ferguson w stosunku do 2016 r.). Firma z Tarnowa Podgórnego prowadzi aktywną sprzedaż produktów AGCO do końca 2017 r. Co istotne, Korbanek zamierza w dalszym ciągu zajmować się serwisowaniem sprzętu spod znaku MF i Fendt. Ułatwi to niedyskryminacyjny dostęp do informacji dotyczących naprawy i konserwacji pojazdów, wynikający z art. 53 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 167/2013 z dnia 5 lutego 2013 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów rolniczych i leśnych, obowiązującego od 1 stycznia 2016 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.