Nowości

Rostselmash - Flagowy znad Donu Torum 770

Data publikacji:

Torum 770 to solidny kombajn rotorowy, według firmy Rostselmash jeden z najwydajniejszych na świecie, potrafiący wymłócić 40 ton ziarna na godzinę i zebrać w sezonie zboże z 2000 hektarów. Duża wydajność maszyny to głównie zasługa unikatowego systemu omłotu ARS z obrotowym klepiskiem.

Do przeszłości należą czasy, gdy maszyny zza wschodniej granicy cieszyły się niezbyt dobrą opinią. Obecnie, dzięki zastosowaniu w nich sprawdzonych podzespołów renomowanych dostawców, a jednocześnie pozostawieniu często wyjątkowych firmowych rozwiązań, nie ustępują pod względem trwałości, bezawaryjności, wydajności czy komfortu produktom najlepszych marek. Tak też jest w wypadku flagowego kombajnu zbożowego Rostselmash Torum 770, napędzanego 520-konnym silnikiem Cummins QSG 12.

Obrotowe klepisko

Największą innowacją w kombajnie Torum 770 jest bez wątpienia Advanced Rotor System (ARS), czyli rotorowy system omłotu i separacji ziarna z obrotowym klepiskiem, z rotorem o średnicy 762 mm i długości 3,2 m. W maszynach rotorowych ze stacjonarnym klepiskiem jego powierzchnia nie jest całkowicie wykorzystywana, przez co powstają martwe strefy zmniejszające wydajność oraz powodujące gromadzenie się materiału i zatory, zwłaszcza przy wilgotnym zbożu. W modelu Torum 770 samooczyszczające się, obrotowe klepisko pracuje całą swoją powierzchnią (całkowita  5,4 m²), na obwodzie 360°, co eliminuje tę wadę i zmniejsza ryzyko zapchania. Zespół klepiska obejmuje trzy sekcje młócące, z regulacją ustawienia szczeliny. W efekcie w trakcie jednego obrotu rotora materiał jest młócony 3-krotnie. Dzięki temu można też ustawić większą szczelinę omłotową i nie jest wymagana dodatkowa regulacja klepiska, niezależnie od warunków zbioru i rodzaju ziarna - od jęczmienia do pszenicy szczelina jest ustawiona w przedziale 16-20 mm. Poza tym system ARS zapewnia niższe o 8-10% zużycie energii. Szybką i precyzyjną regulację omłotu umożliwia hydromechaniczny napęd rotora, pozwalający na płynną zmianę jego prędkości w zakresie 250-1000 obr./min.

Szybko i komfortowo

Sprawne zasilanie rotorowej młocarni umożliwia przenośnik pochyły nowej generacji, z regulowanym kątem gardzieli, co podnosi wydajność i ułatwia zbiór różnych upraw. Wydajne czyszczenie ziarna zapewnia dwukaskadowy system sit (elektryczna regulacja z kabiny), o łącznej powierzchni 5,2 m², a zagospodarowanie słomy - rozdrabniacz o 2 prędkościach, ze zintegrowanym rozrzutnikiem plew. Szybkie opróżnianie mieszczącego 12,3 tys. l zbiornika gwarantuje 7,5-metrowy ślimak (wysokość wysypu 5,4 m) o wydajności 120 l/s. Napędzana hydrostatycznie maszyna (0-27 km/h) dobrze sobie radzi również w trudnym terenie, dzięki dostępnym w opcji gąsienicom oraz napędzanej tylnej osi.
Torum 770 nie odbiega także od czołówki pod względem komfortu, ergonomii i łatwości obsługi. W standardzie ma m.in. system informacyjny Adviser III z 10-calowym wyświetlaczem, który monitoruje pracę kombajnu i rejestruje dane o wykonanej pracy, podpowiada optymalne ustawienia i pozwala zapisać regulacje dla różnych roślin, wskazuje błędy i usterki oraz pomaga je szybko eliminować.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.