Kombajny Keiler wyróżnia m.in. w pełni hydrauliczny napęd całego ciągu czyszcząco-transportującego, co umożliwia bezstopniową regulację zespołów roboczych niezależnie od obrotów silnika, a nawet WOM ciągnika. Hydraulika maszyny zapewnia bowiem maksymalny przepływ oleju już od 450 obr./min WOM w modelu jednorzędowym (Keiler I) lub od zaledwie 650 obr./min w 2-rzędowym (Keiler II). Na bazie tak elastycznego napędu hydraulicznego możliwe było wprowadzenie nowych automatycznych funkcji ułatwiających zbiór w zróżnicowanych warunkach, zwiększających wydajność eksploatacyjną.
Zapisane w pamięci
Całkowicie hydrauliczny napęd pozwolił wdrożyć funkcję zapisywania w pamięci i wywoływania zdefiniowanych przez użytkownika ustawień maszyny w celu dostosowania parametrów roboczych do specyficznych warunków danego pola czy rodzaju plantacji. Jest to idealne rozwiązanie np. w wypadku powtarzających się warunków zbioru lub przy częstych zmianach między zbiorem ziemniaków jadalnych i skrobiowych. Do szybkiego zapisu indywidualnie skonfigurowanych programów zbioru służy sześć przycisków, którymi również wywołuje się zapamiętane ustawienia maszyny.
Nowością w systemie napędu zespołów czyszczących jest również opcjonalna automatyka prędkości przenośników odsiewających, dostosowująca tempo ich przesuwu do prędkości jazdy. Przed jej uruchomieniem należy wprowadzić minimalną i maksymalną prędkość przenośników, a także zależność między prędkością przenośników a prędkością jazdy, według której będzie pracować automatyka.
W kombajnach Keiler wprowadzono również „inteligentną” automatykę przeciążeniową, zapożyczoną z kombajnów Ropa Tiger do zbioru buraków cukrowych. W razie wystąpienia blokady zespoły czyszczące, do których się zbliża, są automatycznie wyłączane.
Więcej funkcji ISOBUS
Nowym rozwiązaniem w zakresie kompatybilności kombajnów Keiler ze standardem ISOBUS jest funkcja AUX-N. Umożliwia ona sterowanie maszyną do zbioru ziemniaków za pomocą dżojstika ciągnikowego lub dodatkowych elementów obsługowych zgodnych z ISOBUS, do których w sposób dowolny przyporządkowuje się poszczególne funkcje robocze kombajnu.
Nowością jest również Task-Controller Basic, program do opracowywania i dokumentowania zadań dla poszczególnych pól. Sumaryczne dane ze zbioru, takie jak powierzchnia (ha), droga (km), czas (h), są zapisywane w formacie ISO-XML i mogą być wymieniane między w kartoteką pól i Task-Controller Basic. Zlecenia mogą być również importowane do Task-Controller, a zakończona dokumentacja może być wygodnie eksportowana.