[ATR] Technika John Deere

Rolnictwo przyszłości - „Chmura to dinozaur”

Data publikacji:
john deere
xaver
napęd

Producenci sprzętu rolniczego, naukowcy oraz rolnicy coraz częściej zastanawiają się nad rolniczymi technologiami przyszłości. Jednym z rozpatrywanych zagadnień jest tworzenie sieci do zdalnego monitorowania maszyn i połączenie ich z chmurą. Ekologiczne i coraz bardziej wydajne rolnictwo powinno według specjalistów wypływać na szerokie wody. O kierunku rozwoju techniki, która nadaje się do tworzenia tego rodzaju infrastruktury, rozmawiali uczestnicy konferencji pt. „Technika rolnicza przyszłości” zorganizowanej w Berlinie w ramach międzynarodowych targów „Grünen Woche”. Artykuł zilustrowaliśmy również wypowiedziami przedstawicieli czołowych producentów maszyn dotyczącymi nowinek technologicznych w oferowanych produktach.

Jedną z omówionych wizji jest autonomiczny sprzęt rolniczy, stanowiący odpowiedź na coraz większe i sprawniejsze maszyny wykorzystywane w polu, które w dzisiejszych czasach ciągle decydują o rozwoju techniki rolniczej. W Berlinie przedstawiono dwa projekty dotyczące tego zagadnienia, które polegają na przydzieleniu zadań do małych, autonomicznych jednostek z napędem elektrycznym. Widoczne są jednak podstawowe różnice. W przypadku projektu pt. „Feldschwarm” („rój polowy”), który zapoczątkowany został w ubiegłym lecie przez konsorcjum przedsiębiorstw z Saksonii i instytucji badawczych oraz przez Europejskie Centrum Technologii i Innowacji z siedzibą w Kaiserslauten (ETIC) założone przez koncern John Deere, moduły wprawdzie komunikują się ze sobą oraz z systemem zarządzania flotą, który ustala plan prac do wykonania, jednak maszyny te nie są w pełni autonomiczne. Operator kieruje mobilnymi i wysoce zautomatyzowanymi urządzeniami roboczymi z ciągnika pełniącego funkcję centrali prawie tak, jakby kierował wielkim zaprzęgiem. Inaczej sprawa wygląda w przypadku. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj wydanie specjalne atr express 17-18/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.