Nowości

Rolnictwo Precyzyjne - Dobre światło

Data publikacji:

Coraz krótsze okresy agrotechniczne, a także niesprzyjająca aura sprawiają, że wiele prac w rolnictwie wykonuje się nocą. Odpowiednio silne oświetlenie robocze przy zastosowaniu halogenów oznacza duży pobór prądu i szereg innych problemów związanych ze specyfiką lamp tego typu. Dlatego dobrym wyjściem są reflektory diodowe, dostępne w dużym wyborze m.in. w firmie Rolnictwo Precyzyjne, oferującej szerokie spektrum rozwiązań do nawigacji GPS oraz sterowania ciągnikami i pracą maszyn.

Dodatkowe oświetlenie, pozwalające na bieżąco kontrolować pracę rozpylaczy, jest polecane zwłaszcza przy zabiegach ochrony roślin, dla których najlepsze warunki panują zwykle właśnie po zmroku. W tym zakresie firma Rolnictwo Precyzyjne, autoryzowany dystrybutor takich marek, jak Trimble, RDS, Dakota Micro czy FarmWorks, oferuje zestaw dwóch reflektorów LED montowanych na belce opryskiwacza.

Belka na widoku

Reflektory montuje się na belce centralnie w ten sposób, że rzucają w obie strony wzdłuż jej ramion snopy światła doskonale podświetlające wypryskiwane wachlarze cieczy. Dostarczane z odpowiednim okablowaniem i wodoodpornymi złączami (Deutsch) reflektory są zamknięte w wodoszczelnej obudowie o wymiarach 82x82x82 mm, wykonanej z odpornego na promienie UV aluminium, pokrytego specjalną czarną farbą (inne kolory na zamówienie), nieulegającą mikropęknięciom i blaknięciu. Obudowy posiadają stopień ochrony IP68/69K, co oznacza największą na rynku odporność na wnikanie wody i pyłu. Umożliwia to np. mycie myjką wysokociśnieniową wodą o temperaturze do 80°C pod kątem prostym. Spełniające wojskowe standardy wytrzymałości reflektory objęte są 5-letnią gwarancją.
Każdy reflektor zbudowany jest z 4 diod o łącznej mocy 12 W i minimalnym czasie pracy 50 tys. h, przystosowanych do napięcia 9-36 V. Ma sprawność optyczną 94% i wytwarza strumień światła 1580 lumenów (dostępne są również reflektory 40 W/3200 lm) o zasięgu do 480 m. Reflektory włączają się bez zwłoki, mogą pracować w temperaturze od -40 do +70°C i są wyposażone w wyjątkowo odporne na uszkodzenia soczewki 300 razy twardsze od szkła.

Noc za dnia

Bogaty asortyment oświetlenia roboczego LED firmy Rolnictwo Precyzyjne obejmuje reflektory o bardzo szerokim spektrum mocy i zasięgu oraz różnej barwie światła, spełniające podobnie jak lampy do opryskiwaczy najwyższe standardy wytrzymałości i szczelności. W ofercie są reflektory kompaktowe o mocy 12-40 W (strumień światła 1580-3200 lm), wielodiodowe reflektory Heavy Duty do jazdy o mocy 63-96 W (5040-8800 lm), a także reflektory w formie belek diodowych, pojedynczych i podwójnych, o mocy od 30 do nawet 500 W (strumień od 3245 do aż 34,4 tys. lm). Dostępne są reflektory wysyłające wiązki światła o zróżnicowanym kształcie i zasięgu. Najbardziej dalekosiężne wysyłają wąski snop światła na odległość prawie 800 m.
Porównanie reflektorów tradycyjnych z ledowymi, tak pod względem parametrów roboczych, jak i zużycia energii czy trwałości, wypada zdecydowanie na korzyść LED. Np. halogen H3 o mocy 55 W wytwarza strumień światła do 1200 lm, podczas gdy reflektor LED Kompakt o mocy 40 W oferuje strumień 3200 lm, czyli prawie 2,7-krotnie mocniejszy, przy niższy zużyciu energii. Już przy kilku takich reflektorach wokół maszyny robi się jasno jak w dzień.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.