Gospodarka i rolnictwo

Rolnictwo blokuje rozmowy handlowe między USA i UE

Data publikacji:

Unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmström otwarcie przyznaje, że w kwestii negocjacji handlowych między UE a USA nic się nie dzieje. Rozmowy blokuje rolnictwo, bo Unia nie chce zgodzić się na rozmowy ws. ceł na produkty rolne. Włączenie rolnictwa do umowy to z kolei dla Amerykanów warunek, by usiąść do stołu.

Już 15 kwietnia przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej wydali Komisji Europejskiej zgodę na negocjacje z USA ws. zniesienia ceł na towary przemysłowe. Komisarz ds. handlu Cecilia Malmström mówiła wówczas, że Unia jest gotowa do pójścia w kierunku nowej fazy w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Teraz szwedzka polityk, która przemawiała przed Parlamentem Europejskim, wykazuje zdecydowanie mniejszy optymizm - rozmowy ws. zniesienia ceł na towary przemysłowe między Brukselą a Waszyngtonem jeszcze się nie rozpoczęły - powiedziała.

Przyznała, że USA przystąpią do rozmów pod warunkiem włączenia do przyszłej umowy handlowej produktów rolnych.

Rolnictwo jest dla nas czerwoną linią i nie możemy jej przekraczać. Nie mamy bowiem mandatu, by zajmować się rolnictwem. Mamy do czynienia z impasem - podkreśliła Malmström.

Źródło:Business Insider

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.