[ATR] Aktualności Rolmarczęści zamienne

Rolmar - Polak potrafi

Data publikacji:

Na krajowym rynku części zamiennych firma Rolmar jest swego rodzaju ewenementem. Oto bowiem powstała firma dystrybucyjna dysponująca okazałym zapleczem produkcyjnym i konstrukcyjnym, pozwalającym skutecznie rywalizować z innymi podmiotami działającymi w tym segmencie, o czym mówi Paweł Myć, dyrektor generalny Rolmar w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem.

Jak można efektywnie połączyć działalność w zakresie produkcji części zamiennych z ich dystrybucją?
Bez wątpienia nasze firmy wywodzą się ze środowiska produkcyjnego. Główny obszar działalności to produkcja podzespołów na pierwsze wyposażenie dla największych koncernów branży rolniczej na świecie. Równolegle jednak, aby zdywersyfikować naszą działalność, kilkanaście lat temu uruchomiliśmy hurtownię części, która przez długi okres funkcjonowała jako całkowicie osobny twór. Jeszcze 8 lat temu byliśmy niewielką hurtownią mającą w ofercie części do starych ciągników
i maszyn, gdzie głównym wyróżnikiem oferty była niska cena.
Wtedy też podjęliśmy decyzję o powrocie do naszych „korzeni” i obraliśmy kierunek przeciwny do innych hurtowni. Wybraliśmy bardzo trudną i wymagającą ścieżkę oferowania produktów wysokiej jakości, jednocześnie proponując te produkty w cenach znacznie niższych niż oryginały. Postanowiliśmy, że przemodelujemy naszą strukturę i z hurtowni staliśmy się firmą projektowo-wdrożeniową. Nasz kilkunastoosobowy dział wdrożeń opracowuje rocznie ponad 1000 nowych produktów. Części powstają w naszych fabrykach, gdzie zatrudniamy ponad 500 pracowników lub u poddostawców zewnętrznych, którzy po szeregu audytów i próbnych partii produkcyjnych wykonują zaprojektowane przez nas podzespoły. W przypadku poddostawców prowadzimy regularny ranking i cykliczną ocenę jakości zbliżoną do tej, której poddawane są nasze fabryki w przypadku dostaw do największych producentów maszyn.  
W efekcie Rolmar jest dzisiaj dystrybutorem wysokiej jakości części do maszyn polskich i zagranicznych, a nasze marki części tj.: Ursus, Waryński czy Polmo są jednymi z najczęściej wybieranych. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj wydanie specjalne atr express 23/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.